
VIDEO – Ioan Turc: “Rezolv problema cerșetorilor în trei luni. Poliția Locală nu trebuie să se prefacă că nu vede”
Candidatul Alianței PNL – USR – PLUS la Primăria Bistrița, Ioan Turc, a declarat în cadrul emisiunii INFO POLITIC, de la INFO BISTRIȚA.RO, că va rezolva problema cerșetorilor în trei luni de zile, dacă ajunge primar. “Rezolv problema cerșetorilor în trei luni. În primul rând, Poliția Locală nu trebuie să se prefacă că nu vede […]
Candidatul Alianței PNL – USR – PLUS la Primăria Bistrița, Ioan Turc, a declarat în cadrul emisiunii INFO POLITIC, de la INFO BISTRIȚA.RO, că va rezolva problema cerșetorilor în trei luni de zile, dacă ajunge primar.
“Rezolv problema cerșetorilor în trei luni. În primul rând, Poliția Locală nu trebuie să se prefacă că nu vede ceea ce se întâmplă. Dacă fiecare și-ar face datoria și dacă lucrurile ar fi corect reglementate, dacă ar exista o auditare a modului în care fiecare își face treaba, dacă ar exista o justă măsură cu privire la cei care nu-și fac treaba, nu s-ar mai întâmpla aceste lucruri. Mie-mi crapă obrazul de rușine când văd străini, oameni care vorbesc în altă limbă, în engleză, în franceză, în maghiară, pe pietonal sau români veniți din altă parte și care nu pot să-și bea cafeaua, pentru că sunt năpădiți de cerșetori. Nu se poate așa ceva, arătăm un profil de oraș abandonat. Acest lucru se va termina”, a declarat Turc.
Întreaga emisiune o puteți urmări mai jos:
INFO POLITIC cu Augustin Danci. Invitat – Ioan Turc – președinte PNL Bistrița-Năsăud. Declarații EXCLUSIVE după semnarea alianței de dreapta la Bistrița
Posted by InfoBistrița.ro on Monday, August 3, 2020
CELE MAI CITITE ȘTIRI
ULTIMELE COMENTARII
Bar bar
30.04.2025Se mai întâmplă bine că nu o murit
la articolul Accident rutier în Romuli. Beat la volan, s-a răsturnat cu mașina
Honorius Indrecan
29.04.2025Am rugamintea sa faca publice parteneriatele noi cu care a venit din SUA. Nu de alta, dar de baliverne sunt satul... ;)
Balan Marius- ecologist
29.04.2025Mare minune ca se mai scrie si de bine despre tara asta si oamenii ei educati, ca e plin podul cu stiri despre curve,hoti si politicieni de doi bani. Felicitari multe olimpicilor si oprobiu neincetat celor care isi bat joc de ei si de noi.
la articolul România, campioană la Olimpiada Balcanică de Matematică
ecologistul
26.04.2025Sacapa-te domnule primar de actualii contopisti fara cap de la saerv. tehnic si mai ales de drujbistii sefi de la spatiile verzi. estia fac dezastru in Bistrita.
la articolul Noi probleme cu proiectul pasajului din Decebal. Gabriel Lazany: "E mai mult decât scandalos" (VIDEO)
COMENTARII