S-a inaugurat Căminul Cultural din Miceștii de Câmpie, satul Visuia. Stelian Dolha și Ioan Turc, la eveniment (FOTO)

Căminul Cultural din comuna Miceștii de Câmpie, satul Visuia, a fost inaugurat astăzi, în cadrul unui eveniment organizat de Primăria comunei. La inaugurare, au luat parte primarul Ioan Becan, prefectul Stelian Dolha, președintele PNL Bistrița-Năsăud, Ioan Turc și Mitropolitul Andrei Andreicuț. “Îi mulțumesc domnului primar și echipei locală a consiliului din comună pentru că au […]

Căminul Cultural din comuna Miceștii de Câmpie, satul Visuia, a fost inaugurat astăzi, în cadrul unui eveniment organizat de Primăria comunei. La inaugurare, au luat parte primarul Ioan Becan, prefectul Stelian Dolha, președintele PNL Bistrița-Năsăud, Ioan Turc și Mitropolitul Andrei Andreicuț.

“Îi mulțumesc domnului primar și echipei locală a consiliului din comună pentru că au reușit să facă un cămin modern și, vă spun sincer, nu mă așteptam să văd așa ceva. Pe drum, mă gândeam să găsesc un cămin cultural frumos, dar acesta este un cămin modern, și deja intrați într-o competiție județeană. Sunt puține comune care au un astfel de cămin cultural”, a transmis prefectul Stelian Dolha.

foto: Instituția Prefectului

 

COMENTARII

Ul

în 28.02.2020 ora 10:49:59 Un localnic a scris:

Lasă un răspuns

Daaa….frumos, nimic de zis… V a pus piatra , în fata căminului (numa covorul rosu mai lipsea), reparații de suprafață, EXACT CA ATUNCI CÂND VENEA CEAUȘESCU, iar noi umblam prin noroaie ca porcii. Trebuia sa va luam de manauta pe toți și sa va ducem și în locurile care nu se vad.

An

în 28.02.2020 ora 08:09:48 Anonimus a scris:

Lasă un răspuns

Bine domnule Dolha si domnule Turc ca inauguram caminul, dar drumul lasa de nedorit, apa, gaz si canalizare cand vor fi inaugurate ca domnul primar face naveta cu masina primariei (inclusiv familia), când intrebi pe domnu primar ori nu te baga in seama sau in cel mai rau caz vorbind flegmatic cand se vor face vom vedea, aceaste vorbe leam auzit de o gramada de ori..

Ne

în 27.02.2020 ora 23:41:11 Necunoscut a scris:

Lasă un răspuns

Domnule Turc…ati spus ca intram intr.o competitie cu caminul…dar cu celelate neajunsuri ale comunei? Infrastructura? Gazul? Apa?


CELE MAI CITITE ȘTIRI


ULTIMELE COMENTARII

Baias Simion

27.06.2026

Bună ziua, sunt interesat pentru zona Beclean

Se fac angajări la Aquabis. Șase posturi disponibile

Class

27.06.2026

Monica Sasarmana

26.06.2026

Se vede profesionalismul și echidistanța presei bistrițene hrănite cu bani PSD, Timp Online nu a suflat o vorbă de aventura imbecilă a acestui trepăduș PSD, la fel nici un comunicat al poliției sau Primăriei, sunt brusc orbi și surzi cu toții, dar las că vin alegeri...

Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”

Popică Suciu

26.06.2026

Las că vin alegerile hienelor ! Vă vedem atunci haită PSD !

Deputatul Daniel Suciu, către PNL: "Iar v-ați sucit și veniți cu Siegfried. Mama ei de seriozitate!"

Acest site folosește cookies

Alegeți care tipuri de cookies să fie utilizate; site-ul folosește cookies pentru a examina traficul și activitățile utilizatorilor de pe acest web-site, pentru marketing și pentru a oferi funcționalitate de tip social media. Citește mai multe despre cookie-uri

Necesare
Funcționalitate
Analiză
Marketing