Mihaela Ivan: “Este o veritabilă rețetă a dezastrului provocat de guvernarea Iohannis-Orban”
“Dezastrul de pe piața muncii se adâncește, România e la terapie intensivă! Sunt peste 875.000 de oameni care au rămas fără loc de muncă, potrivit datelor oficiale ale Inspecției Muncii. Din păcate, în curând se va depăși pragul de 1 milion de locuri de muncă dispărute din economie”, a transmis Mihaela Ivan, purtătorul de cuvânt […]
“Dezastrul de pe piața muncii se adâncește, România e la terapie intensivă! Sunt peste 875.000 de oameni care au rămas fără loc de muncă, potrivit datelor oficiale ale Inspecției Muncii. Din păcate, în curând se va depăși pragul de 1 milion de locuri de muncă dispărute din economie”, a transmis Mihaela Ivan, purtătorul de cuvânt al Alianței pentru Bistrița-Năsăud.
“Încă odată realitatea îngroapă minciunile ministrului liberal al Muncii care a încercat să manipuleze sinistru și să ascundă/bagatelizeze dezastrul cu afirmația că acum sunt doar 644 de angajați mai puțini decât în ianuarie! De unde aveți aceste date? E ceva numărătoare paralelă de care nu știm? Unde vă uitați? Uitați-vă la realitate! Treziți-vă! Este fără precedent și este de-o gravitate extremă pentru că sutele de mii de locuri de muncă pierdute nu înseamnă doar sărăcie pentru sute de mii de familii ci și împrumuturi din ce în ce mai mari, criză din ce în ce mai adâncă”, spune Mihaela Ivan.
“Este o veritabilă rețetă a dezastrului provocat de guvernarea Iohannis-Orban, care a vândut iluzii românilor și care n-a fost și nu este capabilă nici acum să facă un program coerent și eficient de sprijin a economiei. Așadar, puterea actuală a eşuat lamentabil în gestionarea crizei sanitare. Oamenii nu mai cred în datele date de guvernul PNL, în comunicarea despre pandemie. Brambureala continuă în decizii și acțiune a guvernului Orban, adăugată unor aroganțe iresponsabile de genul chermezei cu whisky și trabucuri din biroul premierului, în disprețul restricțiilor obligatorii pentru restul populației.
E destul! Ori Guvernați, ori plecați acasă!”, a concluzionat Mihaela Ivan.
în 30.07.2020 ora 20:12:36 pacala a scris:
Lasă un răspuns
Draga Mihaela, hai sa nu dam cu noroi in Iohannis, te inteleg cand ai ofuri in privinta lui Orban.. si eu am , dar Iohannis nu are nici o vina ca nu se prea gasesc politicieni romani de buna calitate!!! 🙂
CELE MAI CITITE ȘTIRI
ULTIMELE COMENTARII
Virgiluț R
16.06.2026Cum am mai zis, trebuie chiar să mai moară cineva ca scările alea proiectate împotriva siguranței utilizatorului să fie definitiv închise? Câte accidente trebuie să se întâmple în continuare ? Primăria ar trebui să fie garanta siguranței cetățenilor, nu să ne de...
la articolul O femeie s-a accidentat pe scările rulante din Decebal
Runcan Mihaela
15.06.2026Moldoveni nebuni ..de ăștia tre sa te ferești in trafic că de Draku .E plină Europa de ei circula că nebuni.
la articolul Care e starea victimelor accidentului din Mureşenii Bârgăului
Nelu Ciunta
15.06.2026„Dacă vrei să ajungi departe în furăciuni, mergi în haită!” cred ca așa era mesajul domnule Ivan Turbincă a lu Ciolacu. Rușine PSD și rușine Bistrița-Năsăud dovediți mereu că sunteți un județ zero în Transilvania, după Sălaj, măcar pe la Sălaj trece o a...
la articolul Bogdan Ivan, noul președinte al PSD Bistrița-Năsăud: "Dacă vrei să ajungi departe, mergi în echipă!"
Daniel
14.06.2026Cam târziu baga ro aletu
la articolul COD PORTOCALIU de furtuni, în mai multe localităţi din judeţ
COMENTARII