
Lansare de carte Ioan Lazăr – “Străfulgerarea conștiinței”, la Casa Argintarului
„ Simt ardere și încinse gânduri / Pentru o lume străfulgerată / De idei, demnitate, voință fără remușcări de conștiință ” – spune poetul și publicistul Ioan Lazăr în cea de-a 7-a sa apariție editorială. Poeziile din acest volum sunt atent selecționate, fiind în speță cele mai delicate și expresive producții literare ale autorului, […]
„ Simt ardere și încinse gânduri / Pentru o lume străfulgerată / De idei, demnitate, voință fără remușcări de conștiință ” – spune poetul și publicistul Ioan Lazăr în cea de-a 7-a sa apariție editorială.
Poeziile din acest volum sunt atent selecționate, fiind în speță cele mai delicate și expresive producții literare ale autorului, exprimate într-o paletă largă de teme și variațiuni.
Evenimentul va avea loc joi, 11 februarie 2021, ora 17,00 la Casa Argintarului din str. Dornei, nr.5, Bistrița, cu respectarea măsurilor de protecție și prevenire a răspândirii infecției cu virusul SARS-CoV-2.
CELE MAI CITITE ȘTIRI
ULTIMELE COMENTARII
Bar bar
30.04.2025Se mai întâmplă bine că nu o murit
la articolul Accident rutier în Romuli. Beat la volan, s-a răsturnat cu mașina
Honorius Indrecan
29.04.2025Am rugamintea sa faca publice parteneriatele noi cu care a venit din SUA. Nu de alta, dar de baliverne sunt satul... ;)
Balan Marius- ecologist
29.04.2025Mare minune ca se mai scrie si de bine despre tara asta si oamenii ei educati, ca e plin podul cu stiri despre curve,hoti si politicieni de doi bani. Felicitari multe olimpicilor si oprobiu neincetat celor care isi bat joc de ei si de noi.
la articolul România, campioană la Olimpiada Balcanică de Matematică
ecologistul
26.04.2025Sacapa-te domnule primar de actualii contopisti fara cap de la saerv. tehnic si mai ales de drujbistii sefi de la spatiile verzi. estia fac dezastru in Bistrita.
la articolul Noi probleme cu proiectul pasajului din Decebal. Gabriel Lazany: "E mai mult decât scandalos" (VIDEO)
COMENTARII