
Ioan Peteleu: “Izolați-l pe Crețu!”
“În plină pandemie, primarul Crețu s-a dus ca să aibă de unde veni, pe banii bistrițenilor bineînțeles. Trebuie izolat de urgență! În ședința de îndată a Consiliului Local al Municipiului Bistrița, convocată pentru o rectificare bugetară la care s-au transferat 500. 000 lei, din Fondul de rezervă bugetară, și au fost puși la dispoziția autorităților […]
“În plină pandemie, primarul Crețu s-a dus ca să aibă de unde veni, pe banii bistrițenilor bineînțeles. Trebuie izolat de urgență!
În ședința de îndată a Consiliului Local al Municipiului Bistrița, convocată pentru o rectificare bugetară la care s-au transferat 500. 000 lei, din Fondul de rezervă bugetară, și au fost puși la dispoziția autorităților locale în bugetul Serviciului de Protecție Civilă și Voluntariat pentru Situații de Urgență, deși nu se știe pentru ce s-au transferat banii(!?!), am aflat că primarul Crețu a făcut o excursie în Germania, în plină pandemie”, a transmis consilierul local al PNL, Ioan Peteleu.
“Doresc să vă informez că luni și marți am fost invitat la un colocviu, o dezbatere pe teme de management de către Universitatea din Munchen. Chiar dacă lucrurile nu se petrec ca în Italia sau în altă parte, un colocviu care ar fi trebuit să dezbată probleme de management și de IT a dezbătut foarte multe probleme referitoare la răspândirea și lupta împotriva coronavirusului” a declarat Crețu în cadrul ședinței.
“O fi oare Crețu doctor în management sau în IT? Ce să caute un primar de “sătuc cu becuri” la un colocviu pe teme de management la o universitate din Germania, mai ales că este pe final de mandat? Acum vrea să învețe management după ce a ținut acest oraș în subdezvoltare 12 ani?
Sau o fi vreun doctor în IT și nu știm noi ce geniu a condus orașul timp de trei mandate. Concluzia este clară: plimbări fără număr pe banii bistrițenilor. Sfidare! Bătaie de joc!
Cum altfel poate fi categorisită vizita unuia pentru care digitalizarea serviciilor din administrație a fost ignorată total?
Deși ne-a asigurat că Munchen nu este în zona roșie, ar fi recomandat ca și Crețu să fie izolat… la domiciliu. Cel puțin până la alegerile locale. Am face economii majore la bugetul orașului.
În plus, aia cu zona roșie este derizorie. Bistrițenii sunt obișnuiți cu ea de 12 ani!”, a transmis Peteleu.
“Precizare: Domnule primar Ovidiu Crețu, IT nu înseamnă Indiferență Totală, ci cu totul altceva. Căutați pe “goagăl”.”, a conchis consilierul local.
CELE MAI CITITE ȘTIRI
ULTIMELE COMENTARII
Bar bar
30.04.2025Se mai întâmplă bine că nu o murit
la articolul Accident rutier în Romuli. Beat la volan, s-a răsturnat cu mașina
Honorius Indrecan
29.04.2025Am rugamintea sa faca publice parteneriatele noi cu care a venit din SUA. Nu de alta, dar de baliverne sunt satul... ;)
Balan Marius- ecologist
29.04.2025Mare minune ca se mai scrie si de bine despre tara asta si oamenii ei educati, ca e plin podul cu stiri despre curve,hoti si politicieni de doi bani. Felicitari multe olimpicilor si oprobiu neincetat celor care isi bat joc de ei si de noi.
la articolul România, campioană la Olimpiada Balcanică de Matematică
ecologistul
26.04.2025Sacapa-te domnule primar de actualii contopisti fara cap de la saerv. tehnic si mai ales de drujbistii sefi de la spatiile verzi. estia fac dezastru in Bistrita.
la articolul Noi probleme cu proiectul pasajului din Decebal. Gabriel Lazany: "E mai mult decât scandalos" (VIDEO)
COMENTARII