Apel fals la 112 făcut de un tânăr din Șieu
La data de 19 iulie a.c., polițiștii Serviciului de Investigații Criminale au desfășurat investigații ca urmare a unui apel efectuat în jurul orei 23.10, prin SNUAU 112, prin care o persoană a solicitat ajutor, după care a închis. În urma verificărilor efectuate, în scurt timp polițiștii au identificat apelantul în persoana unui tânăr de 16 […]
La data de 19 iulie a.c., polițiștii Serviciului de Investigații Criminale au desfășurat investigații ca urmare a unui apel efectuat în jurul orei 23.10, prin SNUAU 112, prin care o persoană a solicitat ajutor, după care a închis.
În urma verificărilor efectuate, în scurt timp polițiștii au identificat apelantul în persoana unui tânăr de 16 ani, din Șieu. Acesta a explicat faptul că nu se află în pericol și că, în timp se afla acasă, împreună cu alți doi prieteni, ar fi apelat 112 fara vreun motiv.
Acesta a fost sancționat contravențional în conformitate cu prevederile OUG 34/2008 pentru alertarea falsă a agențiilor specializate de intervenție cu amendă în cuantum de 1000 de lei. Totodată, polițiștii au întocmit dosar penal și continuă cercetările în acest caz.
CELE MAI CITITE ȘTIRI
ULTIMELE COMENTARII
Un prost
31.10.2025Tampit
la articolul Urmărit de Poliție prin Bistrița, a rupt o țeavă de gaz
Harpa si Farcas, doi borfasi
31.10.2025Doi borfasi pe care nu ii voteaza nici familia, cu sperante de candidatura la primaria bistrita O ajuns fraierii sa ne dea noua lectii de administratie Nu ne mai facem bine
la articolul Acuze la adresa lui Ioan Turc: "Și-a adus în biroul interimar oameni de la AUR și de la PSD! Ei ne judecă pe noi?"
Cum e pusca asa si Turcu
31.10.2025Oricine a lucrat vreodata cu Turc, stie ca este un tradator si un neserios. Nu stiu de ce a avut cineva asteptari de la el
Gabor
24.10.2025Bine a făcut păcat că la prins
la articolul Un bărbat a tăiat ilegal mai mulți arbori din fondul forestier al unei comune
COMENTARII