Alți patru pacienți, diagnosticați cu gripă în Bistrița-Năsăud. Printre cei internați se află o fetiță de 2 ani!

Noi cazuri de gripă în Bistrița-Năsăud. Patru pacienți internați la Spitalul Județean de Urgență Bistrița au fost diagnosticați cu gripă.â Este vorba despre:o fetiță în vârstă de 2 ani și 7 luni din Prundu Bârgăului, care a fost internată la Secția Pediatrie în data de 23 februarie, iar în urma confirmării virusului gripal tip A, […]

Noi cazuri de gripă în Bistrița-Năsăud. Patru pacienți internați la Spitalul Județean de Urgență Bistrița au fost diagnosticați cu gripă.â

Este vorba despre:o fetiță în vârstă de 2 ani și 7 luni din Prundu Bârgăului, care a fost internată la Secția Pediatrie în data de 23 februarie, iar în urma confirmării virusului gripal tip A, a fost transferată la Secția Boli infecțioase în data de 25 februarie; o femeie în vârstă de 58 de ani din Bistrița-Bârgăului, care a fost internată în data de 24 februarie la Secția Boli infecțioase cu diagnosticul: suspiciune gripă; pneumonie interstițială; insuficiență respiratorie, în cazul căreia a fost confirmată prezența virusului gripal de tip A în data de 25 februarie; un bărbat în vârstă de 31 de ani din Bistrița, care a fost internat în data de 24 februarie la Secția Boli infecțioase cu diagnosticul: suspiciune gripă și suspiciune pneumonie, în acest caz fiind confirmat virusul gripal tip B în data de 25 februarie; o femeie în vârstă de 68 de ani din Bistrița, internată în data de 18 februarie la Secția Boli infecțioase cu diagnosticul: enterocolită cu Clostridium difficile, în cazul căreia a fost confirmat virusul gripal tip A în data de 25 februarie.

“Reamintim că la Spitalul Județean de Urgență Bistrița a fost instituită carantină, accesul aparținătorilor și vizitatorilor fiind interzis. Facem apel la înțelegerea acestora, rugându-i să respecte măsurile adoptate”, a transmis Camelia Strungari, purtătorul de cuvânt al Spitalului Județean de Urgență Bistrița.

 

 

COMENTARII


CELE MAI CITITE ȘTIRI


ULTIMELE COMENTARII

Baias Simion

27.06.2026

Bună ziua, sunt interesat pentru zona Beclean

Se fac angajări la Aquabis. Șase posturi disponibile

Class

27.06.2026

Monica Sasarmana

26.06.2026

Se vede profesionalismul și echidistanța presei bistrițene hrănite cu bani PSD, Timp Online nu a suflat o vorbă de aventura imbecilă a acestui trepăduș PSD, la fel nici un comunicat al poliției sau Primăriei, sunt brusc orbi și surzi cu toții, dar las că vin alegeri...

Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”

Popică Suciu

26.06.2026

Las că vin alegerile hienelor ! Vă vedem atunci haită PSD !

Deputatul Daniel Suciu, către PNL: "Iar v-ați sucit și veniți cu Siegfried. Mama ei de seriozitate!"

Acest site folosește cookies

Alegeți care tipuri de cookies să fie utilizate; site-ul folosește cookies pentru a examina traficul și activitățile utilizatorilor de pe acest web-site, pentru marketing și pentru a oferi funcționalitate de tip social media. Citește mai multe despre cookie-uri

Necesare
Funcționalitate
Analiză
Marketing