
Acțiuni ale jandarmilor bistrițeni în piețe (FOTO)
În ultimele 24 de ore, jandarmii au executat mai multe acțiuni de verificare privind circulația persoanelor în afara locuinței sau gospodăriei, în zona piețelor. Au fost verificați comercianții și producătorii agricoli aflați în piețele agroalimentare. Conform măsurilor adoptate pe timpul stării de urgență, aceștia sunt obligați să adopte măsuri de protecție împotriva răspândirii COVID-19, respectiv […]
În ultimele 24 de ore, jandarmii au executat mai multe acțiuni de verificare privind circulația persoanelor în afara locuinței sau gospodăriei, în zona piețelor.
Au fost verificați comercianții și producătorii agricoli aflați în piețele agroalimentare.
Conform măsurilor adoptate pe timpul stării de urgență, aceștia sunt obligați să adopte măsuri de protecție împotriva răspândirii COVID-19, respectiv să poarte mănuși și măști.
De asemenea, pe lângă măsurile de prevenție COVID-19, au fost verificate și documentele aferente legalității activității de comercializare a produselor expuse spre vânzare.
În acaeastă perioadă jandarmii sunt angrenați în misiuni de prevenire COVID 19, misiuni de pază si protectie la centrele de carantinare, în patrule mixte cu poliția și militari din cadrul Brigăzii 81 Mecanizată ”General Grigore Bălan” dar și în patrule independente de jandarmi – pentru verificări la domiciliu ale persoanelor izolate, respectiv a măsurii privind circulația persoanelor în afara locuinței sau gospodăriei.
În ultimele 24 de ore au fost aplicate 9 sancțiuni în valoare de 30.000 de lei.
în 15.04.2020 ora 08:35:18 Ionica a scris:
Lasă un răspuns
Putini producători vând în piață. Marea majoritate sunt intermediari. Aceștia trebuie eliminați cu desăvârșire.
CELE MAI CITITE ȘTIRI
ULTIMELE COMENTARII
Lupșe Carmen
15.09.2025De acord cu petitua
la articolul BISTRIŢA. Petiție împotriva zgomotului produs de motociclete noaptea
Ana
10.09.2025Pentru Alina- sunt centre pentru a doua sansa - termini 8 clase, pe urma seral -liceu! Pentru mai multe detalii poti merge la inspectoratul scolar sa intrebi.
Dori
10.09.2025Doamne ajuta!!! N a durat decat 5 ani...
la articolul Se extinde şi se modernizează reţeaua de iluminat pe mai multe străzi din Bistriţa
Alina
10.09.2025Bună ziua, numele meu este Alina, am 33 de ani și sunt interesată de cursul pentru infirmieră. Aș dori să știu dacă pot aplica în cazul în care am doar clasele 1-7, fără o diplomă de terminare a clasei a 8-a. Ce pot face în acest caz?
COMENTARII