Weekend plin de bețivi pe șoselele din județ
La data de 3 aprilie a.c., polițiștii s-au sesizat din oficiu și au întocmit un dosar penal pentru coducere cu alcoolemie. Vizat este un bărbat de 33 de ani, din Bistrița, depistat și oprit în trafic, pentru control pe raza municipiului Bistrița, de către un echipaj din cadrul Biroului Rutier. Bărbatul în cauză a fost […]
La data de 3 aprilie a.c., polițiștii s-au sesizat din oficiu și au întocmit un dosar penal pentru coducere cu alcoolemie. Vizat este un bărbat de 33 de ani, din Bistrița, depistat și oprit în trafic, pentru control pe raza municipiului Bistrița, de către un echipaj din cadrul Biroului Rutier.
Bărbatul în cauză a fost testat cu aparatul etilotest, iar rezultul a fost de 0,62 mg/l alcool pur în aerul expirat și a fost condus la spital pentru a-i fi recoltate probe biologice de sânge în vederea stabilirii alcoolemiei. De asemenea, a fost sancționat contravențional pentru nerespectarea Legii 55/2020, cuantumul sancțiunii fiind de 500 lei.
Cercetările continuă de polițiștii Biroului Rutier, sub aspectul comiterii infracțiunii de conducerea unui autovehicul sub influența băuturilor alcoolice.
***
La data de 2 aprilie a.c., polițiștii Secției 4 Poliției Rurală Becelan au întocmit un dosar penal în cadrul căruia efectuează cercetări sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducere cu alcoolemie.
Vizat este un bărbat de 32 de ani, din Braniștea care a fost depistat în trafic, în timp ce conducea un autoturism pe raza localității Braniștea, pe Drumul Județean 172F, deși se afla sub influența alcoolului. Rezultatul testării cu aparatul etilotest a fost de 1,01 mg/l alcool pur în aerul expirat și i-au fost recoltate probe în vederea stabilirii cu exactitate a alcoolemiei.
Cercetările în acest caz continuă sub aspectul comiterii infracțiunii de conducerea unui vehicul sub influenţa alcoolului sau a altor subtanţe.
***
La data de 3 aprilie a.c., în jurul orei 15.45, polițiștii Secției 1 Poliției Rurală Bistrița au depistat un mureșean de 59 de ani, iar la controlul efectuat, au constatat că se află sub influența alcoolului.
Bărbatul, din Chiheru de Sus, a fost depistat pe Drumul Județean 162, pe raza localității Teaca, iar în urma testării cu aparatul etilotest, rezultatul a fost de 1,22 mg/l alcool pur în aerul expirat și i-au fost recoltate probe biologice în vederea stabilirii cu exactitate a alcoolemiei.
Cercetările sunt continuate de către poliţiştii Secției 1 Poliție Rurală Bistrița, sub aspectul săvârşirii infracţiunii de conducerea unui vehicul sub influenţa băuturilor alcoolice.
CELE MAI CITITE ȘTIRI
ULTIMELE COMENTARII
Monica Sasarmana
26.06.2026Se vede profesionalismul și echidistanța presei bistrițene hrănite cu bani PSD, Timp Online nu a suflat o vorbă de aventura imbecilă a acestui trepăduș PSD, la fel nici un comunicat al poliției sau Primăriei, sunt brusc orbi și surzi cu toții, dar las că vin alegeri...
la articolul Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”
Popică Suciu
26.06.2026Las că vin alegerile hienelor ! Vă vedem atunci haită PSD !
la articolul Deputatul Daniel Suciu, către PNL: "Iar v-ați sucit și veniți cu Siegfried. Mama ei de seriozitate!"
Șofer -Șincai
25.06.2026Cretinul ăsta mincinos nu dă prioritate autobuzului, el e șeful, de fapt un lacheu PSD de doi lei
la articolul Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”
Burduhos Ana valeria
24.06.2026Cum fac aplicatia
la articolul AQUABIS lansează aplicația mobilă pentru clienți. Facturile, plățile și transmiterea indexului, direct de pe telefon
COMENTARII