Viorel Moldovan a fost ofertat să preia echipa de fotbal Gloria Bistrița-Năsăud. Ar putea deveni manager general
Lui Viorel Moldovan i s-a propus de către conducătorii clubului Gloria 2018 Bistrița-Năsăud să se alăture proiectului noii echipe. Se pare că Viorel Moldovan nu a stat pe gânduri să meargă la negocieri, mai ales că este liber de contract. Informația apare în ziarul Pro Sport: https://liga2.prosport.ro/ În săptămâna care urmează, din informațiile Liga2.ro, fostul […]
Lui Viorel Moldovan i s-a propus de către conducătorii clubului Gloria 2018 Bistrița-Năsăud să se alăture proiectului noii echipe. Se pare că Viorel Moldovan nu a stat pe gânduri să meargă la negocieri, mai ales că este liber de contract. Informația apare în ziarul Pro Sport: https://liga2.prosport.ro/
În săptămâna care urmează, din informațiile Liga2.ro, fostul atacant se va întâlni cu factorii decizionali de la CS Gloria Bistrița Năsăud, care i-au propus funcția de manager general, promițându-i-se că el va centra și tot el va da cu capul, cum se spune în fotbal. Dacă va accepta, Moldovan va merge la Bistrița alături de stafful pe care l-a avut la Chindia și Petrolul.
În cariera sa de antrenor, Viorel Moldovan a mai pregătit echipele FC Vaslui, FC Brașov, Sportul Studențesc, Rapid, Auxerre (Franța), Chindia Târgoviște și Petrolul Ploiești, însă a fost și selecționer al naționalei U21 a Românei, cât și ”andat” la prima națională, în ultimul andate al lui Anghel Iordănescu.
Viorel Moldovan spunea că visează să pună bazele unui proiect fotbalistic important la Bistrița
Născut în Bistrița și plecat în fotbalul mare tot de acolo, de la Gloria, Viorel Moldovan spunea după despărțirea de Petrolul că visează să pună bazele unui club formator în orașul natal, pe care să îl ducă în Liga 1. Transmitea că vrea să se implice din structurile de conducere însă, nu de pe poziția de antrenor.
”Mai am un vis, mi-aş dori să pot să mă întorc mai devreme sau mai târziu la Bistriţa şi să construiesc un club formator, care să revină pe prima scenă. Dar nu din calitate de antrenor, ci manager general sau preşedinte. Deocamdată e greu de crezut, dar, poate într-un viitor apropiat voi veni acasă şi voi pune umărul”, spunea Viorel Moldovan într-un interviu acordat la Look Sport.
Ca fotbalist, Viorel Dinu Moldovan a jucat pentru Gloria Bistrița, Dinamo, Neuchatel Xamax, Grasshoppers Zurich (ambele din Elveția), Coventry City (Anglia), Fenerbahce (Turcia), FC Nantes (Franța), Al Wahda (Emiratele Arabe Unite), Servette Geneva (Elveția), Poli AEK Timișoara, ACS Poli Timișoara și Rapid.
CELE MAI CITITE ȘTIRI
ULTIMELE COMENTARII
Virgiluț R
16.06.2026Cum am mai zis, trebuie chiar să mai moară cineva ca scările alea proiectate împotriva siguranței utilizatorului să fie definitiv închise? Câte accidente trebuie să se întâmple în continuare ? Primăria ar trebui să fie garanta siguranței cetățenilor, nu să ne de...
la articolul O femeie s-a accidentat pe scările rulante din Decebal
Runcan Mihaela
15.06.2026Moldoveni nebuni ..de ăștia tre sa te ferești in trafic că de Draku .E plină Europa de ei circula că nebuni.
la articolul Care e starea victimelor accidentului din Mureşenii Bârgăului
Nelu Ciunta
15.06.2026„Dacă vrei să ajungi departe în furăciuni, mergi în haită!” cred ca așa era mesajul domnule Ivan Turbincă a lu Ciolacu. Rușine PSD și rușine Bistrița-Năsăud dovediți mereu că sunteți un județ zero în Transilvania, după Sălaj, măcar pe la Sălaj trece o a...
la articolul Bogdan Ivan, noul președinte al PSD Bistrița-Năsăud: "Dacă vrei să ajungi departe, mergi în echipă!"
Daniel
14.06.2026Cam târziu baga ro aletu
la articolul COD PORTOCALIU de furtuni, în mai multe localităţi din judeţ
COMENTARII