(VIDEO) Reportaj despre situația din Spitalul Judetean de Urgență Bistrița în timpul valului 4
,,În centrul acestui tăvălug nemilos și prelungit care ne macină pe toți, se află medicii, a căror rezistență psihică și fizică e aproape de epuizare” Instituţia Prefectului Bistriţa-Năsăud a publicat de curând un videoclip PRO-Vaccinare în care se prezintă un reportaj din Spitalul Judetean de Urgență Bistrița, în timpul valului 4. ,,În centrul acestui tăvălug […]
,,În centrul acestui tăvălug nemilos și prelungit care ne macină pe toți, se află medicii, a căror rezistență psihică și fizică e aproape de epuizare”
Instituţia Prefectului Bistriţa-Năsăud a publicat de curând un videoclip PRO-Vaccinare în care se prezintă un reportaj din Spitalul Judetean de Urgență Bistrița, în timpul valului 4.
,,În centrul acestui tăvălug nemilos și prelungit care ne macină pe toți, se află medicii, a căror rezistență psihică și fizică e aproape de epuizare.
Cine sunt ei? Oameni care s-au pregătit și au ales să lupte pentru viață. Nu doar a lor, ci a noastră, a tuturor. O fac cu dăruire, cu un efort nemaipomenit, cu sufletele greu încercate de tot ce trăiesc în spital, zi și noapte.Câte lacrimi înghit, câtă deznădejde îi încearcă, de câte speranțe se agață, știu doar ei. Ceea ce mărturisesc atunci când sunt întrebați despre propriile trăiri, o fac cu destulă reținere și modestie. Știm că nu e totul, că sunt doar frânturi.La greu, oamenii reacționează diferit, însă de la medici și de la întreg personalul medical, putem învăța un lucru: să nu spunem niciodată NU și să nu renunțăm, oricât ar fi de dificil.Acum, în pandemie, pe lângă lupta contra cronometru cu boala, de un timp deja îndelungat, cei din sistemul sanitar au de dus, în paralel, mai multe bătălii: cu oboseala, cu stresul accentuat și cu multe credințe greșit înrădăcinate. Și, totuși, nu abandonează, înțelegând că misiunea lor de salvatori primează.Se cuvine să le mulțumim din inimă, să îi prețuim și să le fim recunoscători, făcând fiecare dintre noi dovada responsabilității și unității. Vaccinându-ne, putem face un pas important către normalitate.Viața este mai presus de orice și fiecare om contează!”, a transmis Instituţia Prefectului Bistriţa-Năsăud.
Puteți urmări videoclipul aici:
CELE MAI CITITE ȘTIRI
ULTIMELE COMENTARII
Monica Sasarmana
26.06.2026Se vede profesionalismul și echidistanța presei bistrițene hrănite cu bani PSD, Timp Online nu a suflat o vorbă de aventura imbecilă a acestui trepăduș PSD, la fel nici un comunicat al poliției sau Primăriei, sunt brusc orbi și surzi cu toții, dar las că vin alegeri...
la articolul Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”
Popică Suciu
26.06.2026Las că vin alegerile hienelor ! Vă vedem atunci haită PSD !
la articolul Deputatul Daniel Suciu, către PNL: "Iar v-ați sucit și veniți cu Siegfried. Mama ei de seriozitate!"
Șofer -Șincai
25.06.2026Cretinul ăsta mincinos nu dă prioritate autobuzului, el e șeful, de fapt un lacheu PSD de doi lei
la articolul Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”
Burduhos Ana valeria
24.06.2026Cum fac aplicatia
la articolul AQUABIS lansează aplicația mobilă pentru clienți. Facturile, plățile și transmiterea indexului, direct de pe telefon
COMENTARII