Vernisaj la Centrul Județean pentru Cultură: „Școala de la Bistrița”, ediția a X-a, 2024
Simezele Centrului Județean pentru Cultură Bistrița-Năsăud vor găzdui în această seară vernisajul unei noi expoziții de pictură : „Școala de la Bistrița” ediția a X-a, 2024.Expun peste 60 de artiști, deschiderea fiind programată deseară la ora 18.00. E vorba de un proiect al pictorilor Marcel Lupșe și Eugen Aluponanu.
CELE MAI CITITE ȘTIRI
ULTIMELE COMENTARII
Mihai H.
14.02.2026Sunt dezvoltatori care una zic, alta fac. De ce nu scrieti despre ei?
la articolul La ce să fii atent când cumperi un apartament într-un bloc nou, de la dezvoltator
Florin Frumoase
14.02.2026Gunoaielor, voi cu Ciolacu șmenaru și Ciucă generalul ĂĂĂ, cu Moldovan și restul haitei ați furat și distrus totul. hienelor !
la articolul Deputatul Daniel Suciu şi primarul Paul Ştir, reacţii după intrarea României în recesiune tehnică
Muhai
12.02.2026Infrastructura rutiera a Orașului este jalnica.Gropi în asfalt nereparate de ani buni,străzi la nivel de piatra aproape impracticabile,piste pentru biciclete ocupate de mașini.....Și se face un pod care folosește nimănui și pentru ce?Bani aruncați.
la articolul Lucrările la noul pod peste Someș, din Beclean, avansează
Ghergu Ionuț
12.02.2026Imi plac kendamele
la articolul Doi tineri din Bistrița fac furori pe tik-tok. Au ajuns în mijlocul unui scandal
COMENTARII