Vânzare, împrumut sau țeapă? Doru Ghineț recunoaște că a primit 12.000 de euro de la Anca Cârcu (VIDEO)
Un nou episod al serialului vânzării casei lui Doru Ghineț către Anca Cârcu se derulează în această perioadă, în instanță. După ce a plătit 12.000 de euro, ca un avans pentru casa lui Doru Ghineț, în urma unei înțelegeri avute în anul 2019, Ancuța Cârcu a rămas cu banii dați și fără imobil și încearcă […]
Un nou episod al serialului vânzării casei lui Doru Ghineț către Anca Cârcu se derulează în această perioadă, în instanță. După ce a plătit 12.000 de euro, ca un avans pentru casa lui Doru Ghineț, în urma unei înțelegeri avute în anul 2019, Ancuța Cârcu a rămas cu banii dați și fără imobil și încearcă să recupereze suma în instanță.
Dacă în 2020, Doru Ghineț i-a promis Ancăi Cârcu, în urma unor discuții înregistrate, că îi va vinde casa și a primit o importantă sumă de bani, în mai multe tranșe, acum Ghineț nu mai recunoaște înțelegerea de vânzare-cumpărare. În întâmpinarea trimisă Judecătoriei Bistrița, Doru Ghineț recunoaște că a primit suma de bani, însă spune că este vorba de un împrumut.
“Chiar vreau să mă înregistrezi. Casa în care locuim e compusă din trei dormitoare, un living mare, două băi, bucătărie, magazie și cămară. În curte avem o magazie de lemne, un beci și încă o cameră, pe 20 de arii de teren. Tu ne-ai plătit-o… În caz că murim, casa va fi a ta, încă nu e întăbulată, în caz că noi murim, casa va fi a ta și să fii sănătoasă, să o stăpânești cu drag. Azi suntem în data de 6 mai 2020. Soția mea e de acord, și ea poate să confirme”, a declarat Doru Ghineț în 2020. “Am făcut o declarație scrisă, ca să poată fi autentificată”, a spus Doru Ghineț în video. Citește detalii și aici.
Ulterior, Ancuța Cârcu a revenit în țară și urma să cumpere casa de la Doru Ghineț, plătind diferența de bani, dar Ghineț “s-a sucit” și a refuzat să o mai vândă, iar Anca Cârcu l-a acționat în judecată și i-a făcut plângere penală, pentru a-și recupera banii. Pus în fața faptului împlinit, Ghineț recunoaște că a primit banii, dar minte că ar fi avut o înțelegere în ceea ce privește imobilul. “Este o escrocherie, el minte. El a primit banii și spune în video că tot e vândut, dar acum nu mai recunoaște și spune că i-am dat banii cu împrumut”, spune Anca Cârcu, pentru InfoBistrița.ro.

CELE MAI CITITE ȘTIRI
ULTIMELE COMENTARII
Monica Sasarmana
26.06.2026Se vede profesionalismul și echidistanța presei bistrițene hrănite cu bani PSD, Timp Online nu a suflat o vorbă de aventura imbecilă a acestui trepăduș PSD, la fel nici un comunicat al poliției sau Primăriei, sunt brusc orbi și surzi cu toții, dar las că vin alegeri...
la articolul Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”
Popică Suciu
26.06.2026Las că vin alegerile hienelor ! Vă vedem atunci haită PSD !
la articolul Deputatul Daniel Suciu, către PNL: "Iar v-ați sucit și veniți cu Siegfried. Mama ei de seriozitate!"
Șofer -Șincai
25.06.2026Cretinul ăsta mincinos nu dă prioritate autobuzului, el e șeful, de fapt un lacheu PSD de doi lei
la articolul Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”
Burduhos Ana valeria
24.06.2026Cum fac aplicatia
la articolul AQUABIS lansează aplicația mobilă pentru clienți. Facturile, plățile și transmiterea indexului, direct de pe telefon
COMENTARII