Utilaj industrial furat din Germania, găsit la un bărbat din Bistrița
Un utilaj industrial reclamat ca fiind furat din Germania a fost depistat de polițiști la Bistrița.
”La data de 8 mai, polițiștii Serviciului de Investigații Criminale au depistat în posesia unui bărbat de 55 de ani din Bistrița un utilaj industrial, în valoare de aproximativ 11.000 de euro. Echipamentul industrial în cauză era reclamat ca fiind sustras din Germania, din luna aprilie 2024. În cauză a fost întocmit dosar penal“, a precizat IPJ Bistrița-Năsăud.
Cercetările în acest caz sunt continuate sub aspectul comiterii infracțiunii de tăinuire, în vederea stabilirii, în cooperare cu autoritățile judiciare germane, a modului în care vehiculul a ajuns pe teritoriul României, documentării faptelor și stabilirii vinovăţiei persoanelor implicate.
CELE MAI CITITE ȘTIRI
ULTIMELE COMENTARII
Vasile Pop
22.07.2026Bună seara. Vrem să știm dacă s-a aflat identitatea persoanei decedate. Mulțumim.
la articolul Descoperire macabră într-o pădure de lângă Bistrița
Veteran
19.07.2026Soluția ar fi ca domnul ecologist Marius Bălan sa nu își mai bage nasul de cate ori se vrea sa se taie un copac din oraș ori să fie tras la răspundere pentru toate pagubele produse de aceștia când se prăbușesc incluși îndepărtarea lor sa ii fie imputată lui
la articolul Un alt arbore s-a prăbușit în parcul din Bistrița. Ce măsuri anunță primarul
Grindă - Beclean
18.07.2026Zero barat „ deputățelul ” Suciu, iar o dă pe jigniri și minciuni marca PSD, lasă că vin alegerile ! Rușine haita PSD cu Știucă în frunte !
la articolul Daniel Suciu: “Se adună asfalt pe străzile Bistriței”
Săsărman Moni
17.07.2026Hai sictir hienă PSD, întruparea ipocriziei, imposturii și infatuării, las că vin alegerile, hoților !
COMENTARII