USR: "Am tăiat subvenția partidelor politice. 8 milioane de lei rămân la buget!"
"Am tăiat subvenția partidelor politice! Luna asta, suma virată în contul partidelor e cu 𝟖 𝐦𝐢𝐥𝐢𝐨𝐚𝐧𝐞 𝐝𝐞 𝐥𝐞𝐢 𝐦𝐚𝐢 𝐦𝐢𝐜𝐚̆ decât cea din ianuarie 2025. 8 milioane de lei rămân la buget. Nu în contul partidelor", a transmis USR Bistrița-Năsăud.
Continuăm lupta pentru eliminarea nedreptăților și pentru oprirea risipei de bani publici", a transmis USR, într-un comunicat de presă.
CELE MAI CITITE ȘTIRI
ULTIMELE COMENTARII
Raducu
11.03.2026A candidat la primarie Beclean cu șmen cu primarul a ajuns vice primar, apoi a canditat iar la senat al treilea tot cu șmen că primarul și Tabără se retrag bandit mare PSD
la articolul Senatorul Cristian Nicula, proiect de lege în beneficiul cadrelor didactice
Adrian
11.03.2026Cine lo pus pe asta senator ca nu a facut nimic decat sa faca pe smecherul prost
la articolul Senatorul Cristian Nicula, proiect de lege în beneficiul cadrelor didactice
Kefi R - beclenar
11.03.2026Piticul mârlan Nicula, apare iar cu brașoave PSD, cam la câteva luni iese și senatorul melcilor, neales de nimeni, să ne amintească cum că el muncește la greu, și dă-i și dă-i nenicule pentru popor zi și noapte, încetișor să nu ți se umfle capul !
la articolul Senatorul Cristian Nicula, proiect de lege în beneficiul cadrelor didactice
Gheorghe G
10.03.2026Să vină votul, abia așteptăm tovarășilor de furăciune PSDPNL !
la articolul SONDAJ. AUR și PSD conduc în preferințele românilor
COMENTARII