Un TIR s-a răsturnat între Romuli și Fiad
Un echipaj de pompieri și unul de prim ajutor SMURD, alături de membrii Serviciului Voluntar pentru Situații de Urgență Romuli, au intervenit în regim de urgență la un accident rutier produs pe drumul dintre localitățile Romuli și Fiad.
Evenimentul a vizat un autocamion de mare tonaj care s-a răsturnat în albia râului Sălăuța. Conform informațiilor preliminare, șoferul era conștient și cooperant la sosirea salvatorilor și a reușit să se autoevacueze din cabina vehiculului.
La fața locului, echipele de intervenție desfășoară operațiuni de evaluare medicală, securizare a perimetrului și eliminare a oricăror potențiale pericole.
foto: mesager24.ro
CELE MAI CITITE ȘTIRI
ULTIMELE COMENTARII
Maria
31.12.2025Prost rau primaru asta se vede, n are bani de spectacol cu drone o luat ce artifiki o mai ramas de la altii
la articolul Spectacol pirotehnic pe cer! Focuri de artificii la Căianu Mic, la trecerea dintre ani
ecologistul
29.12.2025Data viitoare acest amarat se va rataci probabil pe Partia Cocos . Asa ca videaz SALVAMONT ! Felicitari !
la articolul Căutat toată noaptea, un bărbat de 30 de ani rătăcit într-o zonă împădurită a fost găsit de salvamontiști
Mari Lenu
29.12.2025Greață totală ! Duplicitar, incult, combinator limitat, să sperăm că ești ultimul din speța voastră
la articolul Mesajul președintelui Consiliului Județean, Radu Moldovan, de Crăciun
Ana bolos
28.12.2025Doamne nu mai scrieți prostii că între Chiraleș și Feleac ii. Nicidecum Fântânele , chiar nu știți unde-i Fântânele? Când scrieți un articol uitațiva și pe harta judetului
la articolul Căutat toată noaptea, un bărbat de 30 de ani rătăcit într-o zonă împădurită a fost găsit de salvamontiști
COMENTARII