Un tânăr s-a urcat beat și drogat la volan și a făcut accident
La data de 29 iunie a.c., după ora 23:00, polițiștii Biroului Rutier din cadrul Poliției municipiului Bistrița au intervenit la un accident rutier semnalat pe strada Drumul Cetății din municipiu. Un autoturism condus de un tânăr de 19 ani din Mintiu a părăsit partea carosabilă și a intrat în coliziune cu un autoturism care era […]
La data de 29 iunie a.c., după ora 23:00, polițiștii Biroului Rutier din cadrul Poliției municipiului Bistrița au intervenit la un accident rutier semnalat pe strada Drumul Cetății din municipiu.
Un autoturism condus de un tânăr de 19 ani din Mintiu a părăsit partea carosabilă și a intrat în coliziune cu un autoturism care era parcat regulamentar pe partea dreaptă a direcției de deplasare, care ulterior a fost proiectat în gardul unui imobil.
În urma impactului nu au rezultat răniri de persoane, înregistrându-se doar pagube materiale.
Conducătorul autoturismului a fost testat cu aparatul etilotest, rezultând o valoare de 0,61 mg/l alcool pur în aerul expirat. Totodată, tânărul a fost testat cu aparatul DRUGTEST 5000, rezultatul fiind pozitiv în cazul substanței Cannabis. Șoferul a fost condus la spital unde i-au fost recoltate probe biologice de sânge și urină în vederea stabilirii alcoolemiei și substanțelor cu efect psihoactiv.
Polițiștii Biroului Rutier continuă cercetările în acest caz în cadrul unui dosar penal întocmit cu privire la infracțiunea de conducerea unui vehicul sub influenţa alcoolului sau a altor substanţe, urmând documentarea faptei.
CELE MAI CITITE ȘTIRI
Incendiu la un local de tip fast-food
10.04.2026
ULTIMELE COMENTARII
Norris
12.04.2026Golănași de discotecă, dau doi pumni la un sac de box apoi merg să se tatueze, pechinezi jalnici !
Virgil Rus - sportiv
12.04.2026Eu predau sport, trogloditule, nu mai scuipa rumegușuri
la articolul Mobilitatea urbană prin proiectul „Linia Albastră”. 2,4 kilometri de piste de biciclete, pe malul râului Bistrița
votantul bistritean
11.04.2026Iarasi te-ai dopat sportivule de tri bani.
votantul bistritean
11.04.2026LA TRATAMENT relea piticu . LA BOLUNZI !
la articolul Mobilitatea urbană prin proiectul „Linia Albastră”. 2,4 kilometri de piste de biciclete, pe malul râului Bistrița
COMENTARII