Un tânăr din Cluj a mușcat un polițist bistrițean de la trupele speciale! Tânărul a fost arestat

Incident mai puțin obișnuit petrecut în Bistrița. Un tânăr este cercetat pentru ultraj, după ce a mușcat un polițist. Incidentul a avut loc duminică noaptea, când, tânărul din județul Cluj l-a mușcat de un deget pe polițistul bistrițean. “În data de 14 martie 2021, la nivelul Parchetului de pe lângă Judecătoria Bistrița, s-a înregistrat dosarul […]

Incident mai puțin obișnuit petrecut în Bistrița. Un tânăr este cercetat pentru ultraj, după ce a mușcat un polițist. Incidentul a avut loc duminică noaptea, când, tânărul din județul Cluj l-a mușcat de un deget pe polițistul bistrițean.

“În data de 14 martie 2021, la nivelul Parchetului de pe lângă Judecătoria Bistrița, s-a înregistrat dosarul penal având ca obiect săvârșirea infracțiunii de ultraj. La aceeași dată, s-a dispus efectuarea în continuare a urmăririi penale și apoi punerea în mișcare a acțiunii penale față de un inculpat, în varstă de 26 de ani, domiciliat în județul Cluj, sub aspectul savărșirii infracțiunilor de ultraj.

În fapt, la data de 14.03.2021, în jurul orei 00:30, inculpatul a agresat fizic pe persoana vătămată, agent de poliție în cadrul I.P.J. Bistrița-Năsăud — Serviciul pentru acțiuni speciale, aflat în exercitarea atribuțiilor de serviciu, prin aplicarea unei mușcături la nivelul degetului arătător al mâinii stângi, cauzându-i leziuni traumatice care necesită 2-3 zile de îngrijire medicală pentru vindecare”, se arată într-un comunicat al Parchetului.

Inculpatul a fost reținut în arestul LP.J. B-N, iar la data de 14.03.2021, urmare a sesizării Parchetului de pe langa Judecătoria Bistrița, Judecătorul de drepturi și libertăți din cadrul Judecătoriei Bistrița a dispus arestarea preventivă a inculpatului pentru o perioadă de 15 zile.

COMENTARII


CELE MAI CITITE ȘTIRI


ULTIMELE COMENTARII

Monica

28.06.2026

Săsărmanca, mătușa crizată cu andrele pierdute de nervi aleasă, mult succes spre uitare definitivă hienelor PSD ! Felicitată de big zero impostorul Ivan, mori de râs

Monica Săsărman, aleasă în funcția de vicepreședinte OFSD la nivel național

Baias Simion

27.06.2026

Bună ziua, sunt interesat pentru zona Beclean

Se fac angajări la Aquabis. Șase posturi disponibile

Class

27.06.2026

Monica Sasarmana

26.06.2026

Se vede profesionalismul și echidistanța presei bistrițene hrănite cu bani PSD, Timp Online nu a suflat o vorbă de aventura imbecilă a acestui trepăduș PSD, la fel nici un comunicat al poliției sau Primăriei, sunt brusc orbi și surzi cu toții, dar las că vin alegeri...

Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”

Acest site folosește cookies

Alegeți care tipuri de cookies să fie utilizate; site-ul folosește cookies pentru a examina traficul și activitățile utilizatorilor de pe acest web-site, pentru marketing și pentru a oferi funcționalitate de tip social media. Citește mai multe despre cookie-uri

Necesare
Funcționalitate
Analiză
Marketing