Un tânăr a fost reținut după ce a păcălit două persoane cu transporturi în Rusia și Germania

Ieri, 17 mai a.c., polițiștii din cadrul Serviciului de Investigare a Criminalității Economice au dispus reținerea pentru 24 de ore a unui tânăr de 24 de ani, din județul Olt, cercetat pentru comiterea infracțiunilor de înșelăciune, fals în înscrisuri sub semnătură privată și amenințare. Investigațiile care îl vizau pe tânăr au fost efectuate în cadrul […]

Ieri, 17 mai a.c., polițiștii din cadrul Serviciului de Investigare a Criminalității Economice au dispus reținerea pentru 24 de ore a unui tânăr de 24 de ani, din județul Olt, cercetat pentru comiterea infracțiunilor de înșelăciune, fals în înscrisuri sub semnătură privată și amenințare.

Investigațiile care îl vizau pe tânăr au fost efectuate în cadrul unui dosar penal aflat în instrumentarea polițiștilor specializați în investigarea criminalității economice, sub coordonarea Parchetului de pe lângă Judecătoria Bistrița.

Din cercetările efectuate până în prezent a reieșit faptul că, în perioada mai-iulie 2020, tânărul s-ar fi prezentat ca fiind administratorul unor firme de transport, deși în realitate nu avea nicio calitate și ar fi indus în eroare două persoane care aveau publicate anunțuri pe bursele de transport. Astfel, acesta ar emis facturi pentru care ar fi încasat 300 de euro, reprezentând avans pentru efectuarea a două transporturi din Rusia și Germania. Totodată, ulterior tânărul i-ar fi adresat uneia dintre persoane cuvinte jignitoare și amenințări.

În prezent, acesta se află în arestul Inspectoratului de Poliție Județean Bistrița-Năsăud, iar cercetările continuă de către Serviciul de Investigare a Criminalității Economice, în vederea documentării cauzei sub toate aspectele.

 

COMENTARII


CELE MAI CITITE ȘTIRI


ULTIMELE COMENTARII

Șofer -Șincai

25.06.2026

Cretinul ăsta mincinos nu dă prioritate autobuzului, el e șeful, de fapt un lacheu PSD de doi lei

Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”

Marceluș - Buzău

24.06.2026

Mare ipocrit și impostor ești Ivane, taică ! Înafară să debitezi nimicuri, badoace goale de limbaj și să fabulezi cât cuprinde, ce îți mai place ție? Ce rușine că ești bistrițean !

Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”

Fagarasan Olimpiu

24.06.2026

E lăudată inițiativa lor. Dar de ce tocmai în Apple app store direct in ios 18, de ce nu sin ios 16... 17.? Sa o folosească doar unii și alții nu? Mulțumesc

AQUABIS lansează aplicația mobilă pentru clienți. Facturile, plățile și transmiterea indexului, direct de pe telefon

Acest site folosește cookies

Alegeți care tipuri de cookies să fie utilizate; site-ul folosește cookies pentru a examina traficul și activitățile utilizatorilor de pe acest web-site, pentru marketing și pentru a oferi funcționalitate de tip social media. Citește mai multe despre cookie-uri

Necesare
Funcționalitate
Analiză
Marketing