Un șofer a provocat un accident în Bistrița Bârgăului. Era beat la volan!
La data de 10 mai a.c., în jurul orei 21:30, polițiștii din cadrul Secției 2 Poliție Rurală Prundu Bârgăului au intervenit la un accident rutier soldat cu pagube materiale produs pe Drumul Județean 172D, în Bistrița Bârgăului.
La locul evenimentului, polițiștii au constatat faptul că un autoturism condus de un bărbat de 68 de ani, domiciliat în Germania a intrat în coliziune cu un autoturism care se deplasa din sens opus. În urma evenimentului rutier nu au rezultat răniri de persoane.
Șoferul de 68 de ani a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul indicat fiind de 1,20 mg/l alcool pur în aerul expirat, rezultatul fiind negativ în cazul celuilalt șofer.
Bărbatul a fost transportat ulterior la spital în vederea recoltării de probe biologice pentru stabilirea alcoolemiei.
Polițiștii Secției 2 Poliție Rurală Prundu Bârgăului au întocmit un dosar penal și continuă cercetările cu privire la infracțiunea de conducerea unui vehicul sub influența alcoolului sau a altor substanțe.
CELE MAI CITITE ȘTIRI
ULTIMELE COMENTARII
Adriana
03.05.2026Chiar așa cu cine votează senatorul ăsta sinecură. cu Grindeanu sau cu Bolojan ? Vrem răspuns public la Beclean
Alonso - Figa
03.05.2026Ce face Nicula senatorul BN neales de nimeni, piticul mârlan, votează moțiunea de cenzură sau nu? Că nu mai scoate nimic din țuguiatul lui cap
Oltean
01.05.2026Bă mai lăsați pozele cu AI. Ce rușinos cum se perindă „polițistele” cu părul in vânt ca la Măruță! Ce țară mai are asemenea prezentare a Poliției? Hai bă, fetelor, gelaților polițiști, mergeți pe OnlyFans, lăsați meseria de poliție, cocalarilor ! Cum dra...
la articolul Peste 550 de polițiști din Bistrița-Năsăud vor fi la datorie în minivacanța de 1 Mai
Când se plătește cas serviciile acestea trebuie asigurate nu finanțări csm Bistrița!
la articolul Cozi la Policlinica Bistrița. Cum explică situația reprezentanții instituției
COMENTARII