Un post de televiziune din Bistrița a fost scos la vânzare
Postul de televiziune regional AS TV, fost TELE 7 Bistrița, aflat în proprietatea lui Mihai Rotaru, cel care a înființat acest post de televiziune în 1998 și a reușit să îl ”țină în viață” timp de 26 de ani, este de vânzare. Prețul este de 180.000 de euro.
Rotaru a decis să vândă televiziunea pe rețelele dedicate acestor scopuri. Practic, este scoasă la vânzare atît televiziunea ca mijloc de comunicare, aparatura dar mai ales licența audiovizuală CNA. De asemenea, Rotaru vinde și clădirea care adăpostește televiziunea situată pe strada Nicolae Titulescu.
ANUNȚUL DE PE PUBLI 24 : De vanzare televiziune AS TV Bistrita Licenta Audiovizuala CNA
Descriere
– Brand cu Licenta si Decizie Audiovizuala eliberata de CNA pentru acest post REGIONAL de televiziune, cu toata aparatura profesionala audio-video de ultima generatie, procurat prin doua finantari europene in cuantum de 150.0000 euro
– Sediul televiziunii o constructie noua intabulata recent realizata in Bistrita, str. Nicolae Titulescu, nr. 19, parter + etaj si pod, cu suprafata utila de peste 180 m2 si toate dotarile necesare precum apa rece calda si canalizare, gaz metan pentru încălzire cu canalizare si centrala termica, energie electrica, telefonie, internet, supraveghere video, etc.
CELE MAI CITITE ȘTIRI
ULTIMELE COMENTARII
Fagarasan Olimpiu
24.06.2026E lăudată inițiativa lor. Dar de ce tocmai în Apple app store direct in ios 18, de ce nu sin ios 16... 17.? Sa o folosească doar unii și alții nu? Mulțumesc
la articolul AQUABIS lansează aplicația mobilă pentru clienți. Facturile, plățile și transmiterea indexului, direct de pe telefon
Covrig - Mizil
23.06.2026Unde e tăticu tău Ciolacu, beclenarule ? Vezi că polonezii nu sunt din ăia cu muștar, păcat că nu te cunosc deloc, că ar fi mers mai bine să fie primiți de portarul de la Bălăceanca
la articolul Senatorul Cristian Nicula a primit în Parlament o delegație a Consiliului Național al Camerelor Agricole din Polonia
Geanina
23.06.2026Acest Pinocchio impostor a fost cu Veștea la AUR pe ușa din spate să „ negocieze” , la fel maestrul Câmpeanu - noneducație plagiator. Bogdane taică, mare rumeguș ești !
la articolul Bogdan Ivan: "Cred foarte tare că acest Guvern are o șansă foarte importantă să treacă"
Jenel
23.06.2026Sigur! Categoric! Atat doar ca ce crezi tu nu are nicio importanta pentru nimeni... Gunoaie ordinare! Ati bagat tara in sant doar ca sa puteti fura in continuare!
la articolul Bogdan Ivan: "Cred foarte tare că acest Guvern are o șansă foarte importantă să treacă"
COMENTARII