Un câine a atacat mai multe persoane în Bistrița și a omorât doi căței

Mai multe persoane au fost atacate de un câine agresiv în municipiul Bistrița În această dimineață jandarmii din cadrul Detașamentului 1 Mobil Bistrița au intervenit în zona străzilor Împăratul Traian și Dragoș-Vodă din municipiul Bistrița, unde mai multe persoane au fost atacate de un câine agresiv care prezenta pericol pentru toți cei […]

Mai multe persoane au fost atacate de un câine agresiv în municipiul Bistrița

       În această dimineață jandarmii din cadrul Detașamentului 1 Mobil Bistrița au intervenit în zona străzilor Împăratul Traian și Dragoș-Vodă din municipiul Bistrița, unde mai multe persoane au fost atacate de un câine agresiv care prezenta pericol pentru toți cei aflați în apropiere. 

       Jandarmii au anunțat imediat și pe reprezentanții Servicului de Ecarisaj din cadrul Primăriei Bistrița pentru a putea interveni la timp pentru prinderea animalului agresiv.

      La fața locului jandarmii au luat legătura cu cei care au apelat numărul unic de urgență 112 și care au reclamat incidentul. Cei prezenți în zonă au relatat că un câine de talie mare, de culoare neagră, a atacat initial o femeie care se afla la plimbare cu câinele său și a creat panică în rândul persoanelor aflate în apropiere. Ulterior câinele agresiv a atacat și alte persoane aflate cu câinii la plimbare în imediata apropiere.

 Persoanele atacate nu au avut nevoie de îngrijiri medicale, însă din păcate doi câini care au fost mușcați au murit la scurt timp.

          Jandarmii alături de polițiști locali și de reprezentanți ai Serviciului de Ecarisaj au urmărit câinele agresiv care a fost identificat în zona unei parcări din imediata apropiere a unui mare magazin de bricolaj. 

         Având în vedere agresivitatea manifestată, acesta a fost tranchilizat și transportat la adăpostul de animale. 

         În urma verificărilor efectuate s-a constatat faptul că animalul nu are proprietar.

 

#câine_agresiv

COMENTARII


CELE MAI CITITE ȘTIRI


ULTIMELE COMENTARII

Monica

28.06.2026

Săsărmanca, mătușa crizată cu andrele pierdute de nervi aleasă, mult succes spre uitare definitivă hienelor PSD ! Felicitată de big zero impostorul Ivan, mori de râs

Monica Săsărman, aleasă în funcția de vicepreședinte OFSD la nivel național

Baias Simion

27.06.2026

Bună ziua, sunt interesat pentru zona Beclean

Se fac angajări la Aquabis. Șase posturi disponibile

Class

27.06.2026

Monica Sasarmana

26.06.2026

Se vede profesionalismul și echidistanța presei bistrițene hrănite cu bani PSD, Timp Online nu a suflat o vorbă de aventura imbecilă a acestui trepăduș PSD, la fel nici un comunicat al poliției sau Primăriei, sunt brusc orbi și surzi cu toții, dar las că vin alegeri...

Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”

Acest site folosește cookies

Alegeți care tipuri de cookies să fie utilizate; site-ul folosește cookies pentru a examina traficul și activitățile utilizatorilor de pe acest web-site, pentru marketing și pentru a oferi funcționalitate de tip social media. Citește mai multe despre cookie-uri

Necesare
Funcționalitate
Analiză
Marketing