Transporturi agabaritice pe ruta Beclean – Băile Felix
Etapele de desfășurare ale transporturilor sunt stabilite de poliția rutieră, care asigură însoțirea vehiculelor cu depășiri
În perioada 21.06.2024 – 25.06.2024 se vor desfășura cinci transporturi cu depășiri pe traseul:
Beclean – DN17D – DN17 – DN1C - Centura Apahida Vâlcele – Cluj Napoca – DN1F – A3 – DN1 – Centura Oradea – DN76 – Băile Felix.
Vehiculele transportă grinzi.
Lățimea maximă a vehiculelor este de 2,55 m, masa totală 99,50 tone, lungime 53 m, înălțime 4 m,viteza de deplasare urmând a fi adaptată condițiilor de trafic. Menționăm că în conformitate cu OUG 195/2002 privind circulația pe drumurile publice viteza maximă de deplasare a vehiculelor cu depășiri este de 70 km/oră.
Etapele de desfășurare ale transporturilor sunt stabilite de poliția rutieră, care asigură însoțirea vehiculelor cu depășiri. Transporturile nu se vor desfășura în perioadele și pe sectoarele de drum pe care sunt semnalate fenomene meteorologice periculoase, prin codurile galben, portocaliu sau roșu.
Informaţii suplimentare privind starea reţelei de drumuri naţionale și autostrăzi pot fi obţinute de la Dispeceratul Companiei Naţionale de Administrare a Infrastructurii Rutiere S.A., la numerele de telefon 021/264.33.33; 021/9360 sau accesând pe prima pagina în caseta din stânga: www.cnadnr.ro - DISPECERAT - Situația Drumurilor Naţionale, dar și pagina de FB https://www.facebook.com/cnadnr/.
CNAIR SA
CELE MAI CITITE ȘTIRI
ULTIMELE COMENTARII
Cuza Nelu
24.01.2026Citiți istoria, nu s-a făcut nimic „împreună” cum ne zice acest primar , unirea mică s-a facut cu corupție, milogeală la sultan și interese locale moldovenești. Până la urmă și Cuza a fost dat jos culmea pentru corupție de stat. Așa că mai lăsați cu defilăr...
votantul beat
24.01.2026aceasta comuna va fi desfintata odata cu reorganizarea administratiei de trepadusi.
la articolul Protest în fața Primăriei Dumitrița. Reprezentanții AUR au fost prezenți la manifestație
Roldovan Madu
24.01.2026Mai pune și tu mâna pe o carte, fă niște cornete ceva, Ivane taică. Parcă îl auzi pe Marcel covrigarul șef al tău : ești și tu aici Bogdane, hă hă hă .
la articolul Ministrul Energiei, Bogdan Ivan, la Davos: „M-am asigurat că România are un cuvânt de spus la masa deciziilor"
Relea Piticu
23.01.2026Auziți la mormolocul ăsta PSD-ist bun la toate ce scoate din neuronul unic pe care îl are: „M-am asigurat că România are un cuvânt de spus la masa deciziilor" . Serios,, competentule ? Asta îți dă ție în scăfîrlie ?
la articolul Ministrul Energiei, Bogdan Ivan, la Davos: „M-am asigurat că România are un cuvânt de spus la masa deciziilor"
COMENTARII