Transmixt Bistrița se alătură campaniei ,,Io zic că-i de-ajuns!” (FOTO)
Cristian Marius Niculae a anunțat într-o postare recentă pe Facebook că Transmixt Bistrița se alătură campaniei ,,Io zic că-i de-ajuns!“, alături de A.D.I. Deșeuri Bistrița-Năsăud și Supercom SA. ,,Operatorul de transport public Transmixt Bistrita a înțeles importanța campaniei derulate de A.D.I. Deșeuri Bistrița-Năsăud și Supercom SA și a răspuns pozitiv propunerii de parteneriat prin punerea […]
Cristian Marius Niculae a anunțat într-o postare recentă pe Facebook că Transmixt Bistrița se alătură campaniei ,,Io zic că-i de-ajuns!“, alături de A.D.I. Deșeuri Bistrița-Năsăud și Supercom SA.
,,Operatorul de transport public Transmixt Bistrita a înțeles importanța campaniei derulate de A.D.I. Deșeuri Bistrița-Năsăud și Supercom SA și a răspuns pozitiv propunerii de parteneriat prin punerea la dispoziție cu titlu gratuit a 10 autobuze și microbuze care operează pe rutele județene.”, a transmis Cristian Marius Niculae.
Practic, pe toate mijloacele de transport care aparțin de Transmixt Bistrița vor apărea mesaje personalizate e conștientizare și informare.
,,Doresc să-i mulțumesc domnului Melente Horoba de la Transmixt Bistrita pentru că a înțeles importanța transmiterii mesajului nostru la un număr cât mai mare de oameni și pentru că a acceptat să participle la efortul comun de a avea un județ mai curat.Sperăm să schimbăm modul de gândire al oamenilor cu privire la gestionarea deșeurilor și să colectăm selectiv deșeurile reciclabile pentru a proteja mediul înconjurător și sănătatea noastră.“, a conchis Director Executiv al A.D.I. Deșeuri Bistrița-Năsăud.


în 18.08.2021 ora 11:53:11 Gabi a scris:
Lasă un răspuns
Nu înțeleg de unde apetența asta pentru exprimările de genul ”io zic” sau ”șî eu”, preluate de presă și duse mai departe. Unde vrem să ajungem? În epoca de piatră, în evul mediu? Nu ar trebui să dorim să învățăm, să ne depășim condiția? Dă bine dacă vorbim ca pe valea Sălăuței? Atunci de ce nu ne îmbrăcăm ca pe valea Sălăuței și de ce nu conducem un car cu boi? Sunt întrebări retorice, nu aștept răspuns.
CELE MAI CITITE ȘTIRI
ULTIMELE COMENTARII
Monica Sasarmana
26.06.2026Se vede profesionalismul și echidistanța presei bistrițene hrănite cu bani PSD, Timp Online nu a suflat o vorbă de aventura imbecilă a acestui trepăduș PSD, la fel nici un comunicat al poliției sau Primăriei, sunt brusc orbi și surzi cu toții, dar las că vin alegeri...
la articolul Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”
Popică Suciu
26.06.2026Las că vin alegerile hienelor ! Vă vedem atunci haită PSD !
la articolul Deputatul Daniel Suciu, către PNL: "Iar v-ați sucit și veniți cu Siegfried. Mama ei de seriozitate!"
Șofer -Șincai
25.06.2026Cretinul ăsta mincinos nu dă prioritate autobuzului, el e șeful, de fapt un lacheu PSD de doi lei
la articolul Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”
Burduhos Ana valeria
24.06.2026Cum fac aplicatia
la articolul AQUABIS lansează aplicația mobilă pentru clienți. Facturile, plățile și transmiterea indexului, direct de pe telefon
COMENTARII