Transmixt Bistrița se alătură campaniei ,,Io zic că-i de-ajuns!” (FOTO)

Cristian Marius Niculae a anunțat într-o postare recentă pe Facebook că Transmixt Bistrița se alătură campaniei ,,Io zic că-i de-ajuns!“, alături de A.D.I. Deșeuri Bistrița-Năsăud și Supercom SA. ,,Operatorul de transport public Transmixt Bistrita a înțeles importanța campaniei derulate de A.D.I. Deșeuri Bistrița-Năsăud și Supercom SA și a răspuns pozitiv propunerii de parteneriat prin punerea […]

Cristian Marius Niculae a anunțat într-o postare recentă pe Facebook că Transmixt Bistrița se alătură campaniei ,,Io zic că-i de-ajuns!“, alături de A.D.I. Deșeuri Bistrița-Năsăud și Supercom SA.

,,Operatorul de transport public Transmixt Bistrita a înțeles importanța campaniei derulate de A.D.I. Deșeuri Bistrița-Năsăud și Supercom SA și a răspuns pozitiv propunerii de parteneriat prin punerea la dispoziție cu titlu gratuit a 10 autobuze și microbuze care operează pe rutele județene.”, a transmis Cristian Marius Niculae.

Practic, pe toate mijloacele de transport care aparțin de Transmixt Bistrița vor apărea mesaje personalizate e conștientizare și informare.

,,Doresc să-i mulțumesc domnului Melente Horoba de la Transmixt Bistrita pentru că a înțeles importanța transmiterii mesajului nostru la un număr cât mai mare de oameni și pentru că a acceptat să participle la efortul comun de a avea un județ mai curat.
 
Sperăm să schimbăm modul de gândire al oamenilor cu privire la gestionarea deșeurilor și să colectăm selectiv deșeurile reciclabile pentru a proteja mediul înconjurător și sănătatea noastră.“, a conchis Director Executiv al A.D.I. Deșeuri Bistrița-Năsăud.

Etichetele acestui articol sunt Cristian Marius Niculae

COMENTARII

Ga

în 18.08.2021 ora 11:53:11 Gabi a scris:

Lasă un răspuns

Nu înțeleg de unde apetența asta pentru exprimările de genul ”io zic” sau ”șî eu”, preluate de presă și duse mai departe. Unde vrem să ajungem? În epoca de piatră, în evul mediu? Nu ar trebui să dorim să învățăm, să ne depășim condiția? Dă bine dacă vorbim ca pe valea Sălăuței? Atunci de ce nu ne îmbrăcăm ca pe valea Sălăuței și de ce nu conducem un car cu boi? Sunt întrebări retorice, nu aștept răspuns.


CELE MAI CITITE ȘTIRI


ULTIMELE COMENTARII

Monica Sasarmana

26.06.2026

Se vede profesionalismul și echidistanța presei bistrițene hrănite cu bani PSD, Timp Online nu a suflat o vorbă de aventura imbecilă a acestui trepăduș PSD, la fel nici un comunicat al poliției sau Primăriei, sunt brusc orbi și surzi cu toții, dar las că vin alegeri...

Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”

Popică Suciu

26.06.2026

Las că vin alegerile hienelor ! Vă vedem atunci haită PSD !

Deputatul Daniel Suciu, către PNL: "Iar v-ați sucit și veniți cu Siegfried. Mama ei de seriozitate!"

Șofer -Șincai

25.06.2026

Cretinul ăsta mincinos nu dă prioritate autobuzului, el e șeful, de fapt un lacheu PSD de doi lei

Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”

Acest site folosește cookies

Alegeți care tipuri de cookies să fie utilizate; site-ul folosește cookies pentru a examina traficul și activitățile utilizatorilor de pe acest web-site, pentru marketing și pentru a oferi funcționalitate de tip social media. Citește mai multe despre cookie-uri

Necesare
Funcționalitate
Analiză
Marketing