Toți angajații Primăriei Bistrița, mobilizați de Ioan Turc la o acțiune de curățenie a municipiului (VIDEO)

UPDATE: Din cauza vremii nefavorabile, acțiunea de ecologizare a fost anulată și va fi reprogramată pentru o dată care va fi anunțată ulterior. Primarul Bistriței, Ioan Turc, a anunțat că sâmbătă, 13 martie, va avea loc o amplă acțiune de curățenie pe străzile municipiului, la care vor participa toți angajații Primăriei Bistrița. “Am solicitat […]

UPDATE: Din cauza vremii nefavorabile, acțiunea de ecologizare a fost anulată și va fi reprogramată pentru o dată care va fi anunțată ulterior.

 

Primarul Bistriței, Ioan Turc, a anunțat că sâmbătă, 13 martie, va avea loc o amplă acțiune de curățenie pe străzile municipiului, la care vor participa toți angajații Primăriei Bistrița.

“Am solicitat ca toți angajații Primăriei Bistrița, cu excepția celor care au probleme de sănătate, să participe la o campanie de curățenie, pe străzi. Practic, vom intra pe toate străzile municipiului Bistrița, pe perimetrul adiacent căii ferate, pe zona practicabilă a malurilor râului Bistrița. Există deja o planificare, toți directorii, toți coordonatorii știu unde trebuie să fie sâmbătă dimineața, de la ora 10.00. Fac un apel către cetățeni să ne susțină în această campanie, punem la dispoziție mănuși, măști, saci și am convingerea că, în două ore, putem rezolva o problemă destul de stringentă. Curățenia se face mai bine, de câteva luni, dar acest gen de campanie, cu participarea angajaților Primăriei și a bistrițenilor cred că este foarte bună”, a declarat Ioan Turc.

Turc spune că, în prezent, Primăria Bistrița are aproximativ 1000 de angajați.

 

 

 

Conferință de presă la Primăria Bistrița

Publicată de InfoBistrița.ro pe Joi, 11 martie 2021

COMENTARII


CELE MAI CITITE ȘTIRI


ULTIMELE COMENTARII

Monica

28.06.2026

Săsărmanca, mătușa crizată cu andrele pierdute de nervi aleasă, mult succes spre uitare definitivă hienelor PSD ! Felicitată de big zero impostorul Ivan, mori de râs

Monica Săsărman, aleasă în funcția de vicepreședinte OFSD la nivel național

Baias Simion

27.06.2026

Bună ziua, sunt interesat pentru zona Beclean

Se fac angajări la Aquabis. Șase posturi disponibile

Class

27.06.2026

Monica Sasarmana

26.06.2026

Se vede profesionalismul și echidistanța presei bistrițene hrănite cu bani PSD, Timp Online nu a suflat o vorbă de aventura imbecilă a acestui trepăduș PSD, la fel nici un comunicat al poliției sau Primăriei, sunt brusc orbi și surzi cu toții, dar las că vin alegeri...

Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”

Acest site folosește cookies

Alegeți care tipuri de cookies să fie utilizate; site-ul folosește cookies pentru a examina traficul și activitățile utilizatorilor de pe acest web-site, pentru marketing și pentru a oferi funcționalitate de tip social media. Citește mai multe despre cookie-uri

Necesare
Funcționalitate
Analiză
Marketing