Titluri de Cetățeni de Onoare ai județului pentru Gloria Bistrița. Propunerea consilierilor județeni, în urma performanțelor din acest sezon

25 de consilieri județeni susțin un proiect de hotărâre privind acordarea titlului de „Cetățeni de Onoare” ai județului Bistrița-Năsăud pentru întreaga echipă Gloria Bistrița, în urma rezultatelor obținute în acest sezon

"Există performanțe care aduc trofee și există performanțe care schimbă pentru totdeauna identitatea unui oraș.
Acest sezon nu aparține unui singur om aparține unei echipe întregi. Fetelor care au luptat până la ultima secundă, staff-ului tehnic și medical care a muncit în spatele fiecărei victorii. Oamenilor care au construit, în liniște, una dintre cele mai frumoase povești din sportul românesc. Gloria Bistrița nu a câștigat doar un campionat a făcut un județ întreg să creadă mai mult în performanță, în disciplină, în muncă și în curajul de a visa la cel mai înalt nivel", a transmis Consiliul Județean, pe pagina de Facebook a instituției.

"Această echipă a pus Bistrița-Năsăud pe harta handbalului european, a unit generații de suporteri. A făcut mii de copii să își dorească să intre într-o sală de sport și să creadă că și ei pot ajunge acolo. De aceea, credem că întreaga echipă Gloria Bistrița merită recunoștința oficială a județului Bistrița-Năsăud, pentru că oamenii care scriu istorie pentru comunitatea lor merită să rămână parte din istoria ei. Ne dorim ca întreaga echipă să primească titlul de Cetățeni de Onoare ai județului Bistrița-Năsăud! Unele trofee se ridică deasupra capului, altele rămân pentru totdeauna în inimile oamenilor. Iar această echipă a câștigat ambele", a transmis Consiliul Județean.

Propunerea de hotărâre privind acordarea titlului de „Cetățeni de Onoare” ai județului Bistrița-Năsăud pentru întreaga echipă Gloria Bistrița este susținută de următorii consilieri județeni:

* Daniel- Claudiu Tamaș
* Cristian-Costel Cârlig
* Ciprian Buta
* Mirela-Maria Cîrcu
* Alin Ioan Demian
* Simona-Elena Duca
* Mihael- Simion Forai
* Nicolae-Grigore Lupșan
* George Pop
* Angelo Manea
* Romulus-Tarzan Pop
* Petru-Nicolae Popescu
* Lucia-Augusta Săsărman
* Tudor-Mihai Suciu
* Camelia Tabără
* Constantin- Dragoș Hârjoabă
* Loredana - Flavia Baltă
* Ciprian Darius Iușan
* Maria- Honoria Rațiu
* Timea Zoltan-Sipos
* Zsolt Szilágyi
* Aurelia-Mariana Dan
* Dorin-Octavian Rus
* Marin - Vasile Rus
* Gheorghe Scuturici 

foto: Gloria Bistrița

COMENTARII

Ga

în 24.05.2026 ora 12:49:40 Gafencu a scris:

Lasă un răspuns

Cetățeni de „onoare” stimabile, deja e ca o sinecură acest premiu plătit din banii noștri, cei cu adevărat cu minte , gen Aurelia Dan, Honoria Rațiu și mai sunt, ar trebui să refuze să susțină această rușine-anatemă PSD.


CELE MAI CITITE ȘTIRI


ULTIMELE COMENTARII

Virgiluț R

16.06.2026

Cum am mai zis, trebuie chiar să mai moară cineva ca scările alea proiectate împotriva siguranței utilizatorului să fie definitiv închise? Câte accidente trebuie să se întâmple în continuare ? Primăria ar trebui să fie garanta siguranței cetățenilor, nu să ne de...

O femeie s-a accidentat pe scările rulante din Decebal

Runcan Mihaela

15.06.2026

Moldoveni nebuni ..de ăștia tre sa te ferești in trafic că de Draku .E plină Europa de ei circula că nebuni.

Care e starea victimelor accidentului din Mureşenii Bârgăului

Nelu Ciunta

15.06.2026

„Dacă vrei să ajungi departe în furăciuni, mergi în haită!” cred ca așa era mesajul domnule Ivan Turbincă a lu Ciolacu. Rușine PSD și rușine Bistrița-Năsăud dovediți mereu că sunteți un județ zero în Transilvania, după Sălaj, măcar pe la Sălaj trece o a...

Bogdan Ivan, noul președinte al PSD Bistrița-Năsăud: "Dacă vrei să ajungi departe, mergi în echipă!"

Daniel

14.06.2026

Acest site folosește cookies

Alegeți care tipuri de cookies să fie utilizate; site-ul folosește cookies pentru a examina traficul și activitățile utilizatorilor de pe acest web-site, pentru marketing și pentru a oferi funcționalitate de tip social media. Citește mai multe despre cookie-uri

Necesare
Funcționalitate
Analiză
Marketing