Tânăr din Uriu, prins beat la volan
La data de 3 iunie a.c., polițiștii Secției 5 Poliție Rurală Petru-Rareș au depistat, în flagrant delict, un conducător auto aflat sub influența băuturilor alcoolice.
Conducătorul auto, un tânăr, de 25 de ani, din Uriu, a fost oprit pentru verificări în timp ce conducea un autoturism pe Drumul Județean 171, pe direcția Uriu-Ilișua. A fost testat cu aparatul etilotest care a indicat 0,73 mg/l alcool pur în aerul expirat, ulterior fiind condus la spital pentru prelevarea mostrelor biologice.
În cauză a fost întocmit un dosar penal în care polițiștii efectuează cercetări sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducerea unui vehicul sub influența alcoolului sau a altor substanțe.
CELE MAI CITITE ȘTIRI
Accident rutier cu patru victime
30.05.2026
Un bărbat a fost prins sub un tractor
30.05.2026
ULTIMELE COMENTARII
Bălan H
02.06.2026Dar colegul tău senator ( ca tine ) Pintea, cel cu studiile la Only Fans ce zice? Măcar pe prostovanul ăla penal l-a votat cineva, dar pe tine cine ?
la articolul Senatorul Cristian Nicula, mesaj de 1 IUNIE: "La mulți ani celor mai importante persoane din viața noastră"
Niculina B
02.06.2026Piticul mârlan, senatorul neales de nimeni, ne mai zice cum stă treaba...
la articolul Senatorul Cristian Nicula, mesaj de 1 IUNIE: "La mulți ani celor mai importante persoane din viața noastră"
bistritean autentic
02.06.2026sa ti-o mananci singur neprajita dobitocule !
la articolul Seară grecească în centrul Bistriței: muzică live și atmosferă mediteraneană sub castani
Alexandru
01.06.2026Mită PSD, mereu asta ați făcut. dar nu mai merge, las că vin alegerile hienelor !
COMENTARII