Stelian Dolha: “Este trist că sunt atâtea locuri în Bistrița anului 2020 în care te simți de parcă ai fi într-un loc uitat, vechi” (FOTO)

“În ultimii 12 ani, prioritățile administrației municipale au dus la dezvoltarea de proiecte într-un mod haotic. De 12 ani, abordarea municipalității pe toate planurile dezvoltării este dezordonată, cu lucrări pe repede-înainte, fără a consulta profesioniști în domeniu. Nevoia de modernizare în municipiul nostru se acutizează întrucât ne aflăm în anul 2020, nu există viziune lucrările […]

“În ultimii 12 ani, prioritățile administrației municipale au dus la dezvoltarea de proiecte într-un mod haotic.
De 12 ani, abordarea municipalității pe toate planurile dezvoltării este dezordonată, cu lucrări pe repede-înainte, fără a consulta profesioniști în domeniu.
Nevoia de modernizare în municipiul nostru se acutizează întrucât ne aflăm în anul 2020, nu există viziune lucrările care s-au dus la capăt în ultimii ani, avem locații cu potențial care arată dezolant, iar locuitorii se simt dezamăgiți, în timp ce în oraș se maschează cu cuvinte frumoase toate problemele care au fost neglijate, ignorate.
Este trist că sunt atâtea locuri în Bistrița anului 2020 în care te simți de parcă ai fi într-un loc uitat, vechi.
Orașul nostru merită cel puțin un aspect civilizat, are nevoie de o regenerare urbană, toate la standarde europene, după modele de bune practici, precum cele oferite se administrația din Cluj-Napoca sau Oradea, administrații liberale, modele care, puse în practică de o conducere responsabilă, pot scoate municipiul Bistrița din fundătura spre care se îndreaptă”,  a transmis Stelian Dolha, candidatul PNL – USR – PLUS la Consiliul Județean.  

(Articol electoral comandat de Partidul Național Liberal – Organizația Județeană Bistrița-Năsăud, executat de LIFEVISION FILMS SRL – portalul web infobistrita.ro, CUI mandatar financiar coordonator: 21200012)

COMENTARII


CELE MAI CITITE ȘTIRI


ULTIMELE COMENTARII

Șofer -Șincai

25.06.2026

Cretinul ăsta mincinos nu dă prioritate autobuzului, el e șeful, de fapt un lacheu PSD de doi lei

Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”

Marceluș - Buzău

24.06.2026

Mare ipocrit și impostor ești Ivane, taică ! Înafară să debitezi nimicuri, badoace goale de limbaj și să fabulezi cât cuprinde, ce îți mai place ție? Ce rușine că ești bistrițean !

Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”

Fagarasan Olimpiu

24.06.2026

E lăudată inițiativa lor. Dar de ce tocmai în Apple app store direct in ios 18, de ce nu sin ios 16... 17.? Sa o folosească doar unii și alții nu? Mulțumesc

AQUABIS lansează aplicația mobilă pentru clienți. Facturile, plățile și transmiterea indexului, direct de pe telefon

Acest site folosește cookies

Alegeți care tipuri de cookies să fie utilizate; site-ul folosește cookies pentru a examina traficul și activitățile utilizatorilor de pe acest web-site, pentru marketing și pentru a oferi funcționalitate de tip social media. Citește mai multe despre cookie-uri

Necesare
Funcționalitate
Analiză
Marketing