Stelian Dolha, atac la policitienii care au contestat carantinarea Bistriței: “S-au cocoțat pe pandemie pentru voturi”
Prefectul județului Bistrița-Năsăud, Stelian Dolha, a vorbit, în cadrul unei conferințe de presă, despre ieșirea Bistriței din carantină și despre scăderea numărului de cazuri de CoVid-19. „Incidența se calculează raportat la ultimele 14 zile şi, indiferent câţi cârcotaşi ar fi, care ar spune că această incidenţă scăzută s-a datorat minivacanţei de 1 Decembrie, eu vă […]
Prefectul județului Bistrița-Năsăud, Stelian Dolha, a vorbit, în cadrul unei conferințe de presă, despre ieșirea Bistriței din carantină și despre scăderea numărului de cazuri de CoVid-19.
„Incidența se calculează raportat la ultimele 14 zile şi, indiferent câţi cârcotaşi ar fi, care ar spune că această incidenţă scăzută s-a datorat minivacanţei de 1 Decembrie, eu vă spun că lucrurile nu au stat aşa, asta pentru că incidenţa era în scădere de o bună bucată de vreme. Se pare că măsurile de carantinare a municipiului Bistriţa au fost eficiente, chiar dacă ele au fost dure, chiar dacă ele au fost exploatate din punct de vedere politic. Marii beneficiari, cei care au înţeles că sănătatea lor şi sănătatea celor din jurul lor e mai importantă decât toate, au fost locuitorii municipiului Bistriţa şi pentru asta le mulţumesc în mod direct”, a transmis prefectul Stelian Dolha.
Dolha a vorbit și despre o parte dintre politicienii județului, despre care spune că „s-au cocoţat pe această pandemie, carantină, pe aceste măsuri mai dure, pentru câteva voturi”. „Nu ai voie în viaţa asta să fii cinic, pentru câteva voturi nu ai voie să vorbeşti, să te joci cu sănătatea locuitorilor judeţului Bistriţa-Năsăud, pentru că mâine s-ar putea să fi tu în situaţia de a fi afectat de acest virus sau cineva apropiat ție, pe un pat fără oxigen”, a mai declarat prefectul Stelian Dolha.
Prefectul Stelian Dolha – conferință de presă
Posted by InfoBistrița.ro on Thursday, December 3, 2020
CELE MAI CITITE ȘTIRI
ULTIMELE COMENTARII
Burduhos Ana valeria
24.06.2026Cum fac aplicatia
la articolul AQUABIS lansează aplicația mobilă pentru clienți. Facturile, plățile și transmiterea indexului, direct de pe telefon
Marceluș - Buzău
24.06.2026Mare ipocrit și impostor ești Ivane, taică ! Înafară să debitezi nimicuri, badoace goale de limbaj și să fabulezi cât cuprinde, ce îți mai place ție? Ce rușine că ești bistrițean !
la articolul Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”
Fagarasan Olimpiu
24.06.2026E lăudată inițiativa lor. Dar de ce tocmai în Apple app store direct in ios 18, de ce nu sin ios 16... 17.? Sa o folosească doar unii și alții nu? Mulțumesc
la articolul AQUABIS lansează aplicația mobilă pentru clienți. Facturile, plățile și transmiterea indexului, direct de pe telefon
Covrig - Mizil
23.06.2026Unde e tăticu tău Ciolacu, beclenarule ? Vezi că polonezii nu sunt din ăia cu muștar, păcat că nu te cunosc deloc, că ar fi mers mai bine să fie primiți de portarul de la Bălăceanca
la articolul Senatorul Cristian Nicula a primit în Parlament o delegație a Consiliului Național al Camerelor Agricole din Polonia
COMENTARII