Stelian Dolha, atac la policitienii care au contestat carantinarea Bistriței: “S-au cocoțat pe pandemie pentru voturi”

Prefectul județului Bistrița-Năsăud, Stelian Dolha, a vorbit, în cadrul unei conferințe de presă, despre ieșirea Bistriței din carantină și despre scăderea numărului de cazuri de CoVid-19. „Incidența se calculează raportat la ultimele 14 zile şi, indiferent câţi cârcotaşi ar fi, care ar spune că această incidenţă scăzută s-a datorat minivacanţei de 1 Decembrie, eu vă […]

Prefectul județului Bistrița-Năsăud, Stelian Dolha, a vorbit, în cadrul unei conferințe de presă, despre ieșirea Bistriței din carantină și despre scăderea numărului de cazuri de CoVid-19.

„Incidența se calculează raportat la ultimele 14 zile şi, indiferent câţi cârcotaşi ar fi, care ar spune că această incidenţă scăzută s-a datorat minivacanţei de 1 Decembrie, eu vă spun că lucrurile nu au stat aşa, asta pentru că incidenţa era în scădere de o bună bucată de vreme.  Se pare că măsurile de carantinare a municipiului Bistriţa au fost eficiente, chiar dacă ele au fost dure, chiar dacă ele au fost exploatate din punct de vedere politic. Marii beneficiari, cei care au înţeles că sănătatea lor şi sănătatea celor din jurul lor e mai importantă decât toate, au fost locuitorii municipiului Bistriţa şi pentru asta le mulţumesc în mod direct”, a transmis prefectul Stelian Dolha.

Dolha a vorbit și despre o parte dintre politicienii județului, despre care spune că „s-au cocoţat pe această pandemie, carantină, pe aceste măsuri mai dure, pentru câteva voturi”. „Nu ai voie în viaţa asta să fii cinic, pentru câteva voturi nu ai voie să vorbeşti, să te joci cu sănătatea locuitorilor judeţului Bistriţa-Năsăud, pentru că mâine s-ar putea să fi tu în situaţia de a fi afectat de acest virus sau cineva apropiat ție, pe un pat fără oxigen”, a mai declarat prefectul Stelian Dolha.

 

 

Prefectul Stelian Dolha – conferință de presă

Posted by InfoBistrița.ro on Thursday, December 3, 2020

COMENTARII


CELE MAI CITITE ȘTIRI


ULTIMELE COMENTARII

Marceluș - Buzău

24.06.2026

Mare ipocrit și impostor ești Ivane, taică ! Înafară să debitezi nimicuri, badoace goale de limbaj și să fabulezi cât cuprinde, ce îți mai place ție? Ce rușine că ești bistrițean !

Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”

Fagarasan Olimpiu

24.06.2026

E lăudată inițiativa lor. Dar de ce tocmai în Apple app store direct in ios 18, de ce nu sin ios 16... 17.? Sa o folosească doar unii și alții nu? Mulțumesc

AQUABIS lansează aplicația mobilă pentru clienți. Facturile, plățile și transmiterea indexului, direct de pe telefon

Covrig - Mizil

23.06.2026

Unde e tăticu tău Ciolacu, beclenarule ? Vezi că polonezii nu sunt din ăia cu muștar, păcat că nu te cunosc deloc, că ar fi mers mai bine să fie primiți de portarul de la Bălăceanca

Senatorul Cristian Nicula a primit în Parlament o delegație a Consiliului Național al Camerelor Agricole din Polonia

Acest site folosește cookies

Alegeți care tipuri de cookies să fie utilizate; site-ul folosește cookies pentru a examina traficul și activitățile utilizatorilor de pe acest web-site, pentru marketing și pentru a oferi funcționalitate de tip social media. Citește mai multe despre cookie-uri

Necesare
Funcționalitate
Analiză
Marketing