Șoferul Maserati-ului în care au murit 3 tineri nu avea permis. A fost prins de polițiști, anul trecut

Noi detalii ies la iveală, în urma tragediei de la Poiana Stampei. Șoferul care se afla la volanul autoturismului marca Maserati nu avea permis de conducere. Acesta a provocat un accident, din cauza vitezei excesive și a decedat, alături de alți doi prieteni. Conform știrilor Pro TV, anchetatorii au descoperit că șoferul, în vârstă de […]

Noi detalii ies la iveală, în urma tragediei de la Poiana Stampei. Șoferul care se afla la volanul autoturismului marca Maserati nu avea permis de conducere. Acesta a provocat un accident, din cauza vitezei excesive și a decedat, alături de alți doi prieteni.

Conform știrilor Pro TV, anchetatorii au descoperit că șoferul, în vârstă de 30 de ani, nu a avut niciodată permis de conducere. Poliţiştii au deschis un dosar penal pentru ucidere din culpă, însă au descoperit că şoferul de 30 de ani care era şi proprietarul maşinii sport nu a avut niciodată permis de conducere. Acesta a mai fost prins la volan în trafic de către oamenii legii în urmă cu un an, iar săptămâna viitoare urma să primească o sentinţă în acest dosar. Mai mult, şoferul se afla sub control judiciar pentru constituirea unui grup infracţional.

Vă reamintim că în accidentul care s-a petrecut sâmbătă seara în localitatea Poiana Stampei din judeţul Suceava au murit trei tineri. După ce au petrecut la o cabană au hotărât să testeze puterea bolidului.

La întoarcere, într-o curbă periculoasă şoferul a scăpat maşina de sub control din cauza vitezei de peste 150 de km la oră. Maşina a izbit un mal de pământ, a sărit peste un gard, a rupt un fir de curent şi mai apoi s-a răsturnat. Impactul a fost fatal. În urma accidentului, a decedat șoferul – Ionuț Mihai Moldovan, dar și Alex Peternel și Bogdan Bodea.

COMENTARII


CELE MAI CITITE ȘTIRI


ULTIMELE COMENTARII

Șofer -Șincai

25.06.2026

Cretinul ăsta mincinos nu dă prioritate autobuzului, el e șeful, de fapt un lacheu PSD de doi lei

Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”

Marceluș - Buzău

24.06.2026

Mare ipocrit și impostor ești Ivane, taică ! Înafară să debitezi nimicuri, badoace goale de limbaj și să fabulezi cât cuprinde, ce îți mai place ție? Ce rușine că ești bistrițean !

Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”

Fagarasan Olimpiu

24.06.2026

E lăudată inițiativa lor. Dar de ce tocmai în Apple app store direct in ios 18, de ce nu sin ios 16... 17.? Sa o folosească doar unii și alții nu? Mulțumesc

AQUABIS lansează aplicația mobilă pentru clienți. Facturile, plățile și transmiterea indexului, direct de pe telefon

Acest site folosește cookies

Alegeți care tipuri de cookies să fie utilizate; site-ul folosește cookies pentru a examina traficul și activitățile utilizatorilor de pe acest web-site, pentru marketing și pentru a oferi funcționalitate de tip social media. Citește mai multe despre cookie-uri

Necesare
Funcționalitate
Analiză
Marketing