Șoferi fără permis sau cu permisul suspendat, depistați de polițiști

La data de 10 noiembrie 2021, în jurul orei 15.35, polițiștii din cadrul Poliției orașului Năsăud au depistat un tânăr de 18 ani, din Sângeorz-Băi, în timp de conducea un autoturism pe bulevardul Grănicerilor din Năsăud. A fost oprit pentru control, iar în urma verificărilor, polițiștii au constatat faptul că nu deține permis de conducere […]

La data de 10 noiembrie 2021, în jurul orei 15.35, polițiștii din cadrul Poliției orașului Năsăud au depistat un tânăr de 18 ani, din Sângeorz-Băi, în timp de conducea un autoturism pe bulevardul Grănicerilor din Năsăud.

A fost oprit pentru control, iar în urma verificărilor, polițiștii au constatat faptul că nu deține permis de conducere valabil pentru nicio categorie de vehicule. A fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.

În cauză a fost întocmit dosar penal, iar cercetările sunt continuate de către poliţiştii din cadrul Poliţiei Oraşului Năsăud, sub aspectul săvârşirii infracţiunii de conducerea unui vehicul fără permis de conducere.

***

În seara de 10 noiembrie a.c., în jurul orei 19:00, polițiștii Secției 6 Poliție Rurală Năsăud au oprit pentru control, pe Drumul Județean 172, în Nimigea, un bărbat de 46 de ani, din Tăure care se afla la volanul unui autoturism.

În urma verificărilor, s-a constatat faptul că are permisul de conducere reținut, neavând dreptul de a conduce. Cercetările în acest caz sunt continuate sub aspectul săvârşirii infracţiunii de conducerea unui vehicul fără permis de conducere.

Etichetele acestui articol sunt conducere fără permis,infracțiuni rutiere

COMENTARII


CELE MAI CITITE ȘTIRI


ULTIMELE COMENTARII

Baias Simion

27.06.2026

Bună ziua, sunt interesat pentru zona Beclean

Se fac angajări la Aquabis. Șase posturi disponibile

Class

27.06.2026

Monica Sasarmana

26.06.2026

Se vede profesionalismul și echidistanța presei bistrițene hrănite cu bani PSD, Timp Online nu a suflat o vorbă de aventura imbecilă a acestui trepăduș PSD, la fel nici un comunicat al poliției sau Primăriei, sunt brusc orbi și surzi cu toții, dar las că vin alegeri...

Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”

Popică Suciu

26.06.2026

Las că vin alegerile hienelor ! Vă vedem atunci haită PSD !

Deputatul Daniel Suciu, către PNL: "Iar v-ați sucit și veniți cu Siegfried. Mama ei de seriozitate!"

Acest site folosește cookies

Alegeți care tipuri de cookies să fie utilizate; site-ul folosește cookies pentru a examina traficul și activitățile utilizatorilor de pe acest web-site, pentru marketing și pentru a oferi funcționalitate de tip social media. Citește mai multe despre cookie-uri

Necesare
Funcționalitate
Analiză
Marketing