Sesizare de la un bistrițean: trotuare pline de fecale de câini: „Iubitorii de animale sunt și nesimțiți”

Pe adresa redacției, am primit un mesaj din partea unui bistrițean revoltat de situația care se repetă în fiecare iarnă, dar care anul acesta a devenit și mai gravă din cauza stratului mare de zăpadă.

Potrivit sesizării, trotuarele din Bistrița sunt pline de fecale de câini, ascunse sub zăpadă, ceea ce face deplasarea pietonilor extrem de neplăcută și, în unele zone, imposibilă fără să calci în mizerie.

„Iubitorii de patrupede sunt și nesimțiți. Fecalele au invadat trotuarele Bistriței. Faceți vă rog o postare și poate iau atitudine și autoritățile în acest sens”, ne-a transmis cititorul.

Acesta a trimis și câteva fotografii realizate pe Bulevardul General Grigore Bălan, unde situația este una revoltătoare.

Locuitorii cer mai multă responsabilitate din partea proprietarilor de animale, dar și controale mai stricte din partea autorităților locale, deoarece stăpânii de câini sunt obligați să strângă după animalele lor.

COMENTARII


CELE MAI CITITE ȘTIRI


ULTIMELE COMENTARII

ecologistul

22.06.2026

No si care-i baiuu ? Vine si asta sa mance ceva ca doara nu s-a culca cu burta goala. Lasati isteriile , si invatati odata ca nu suntem singuri sub soare si numai fitele noastre conteaza. Traiasca MARIA SA URSUL !

Un urs într-o gospodărie din localitatea Petriș

Versace Horea

22.06.2026

Capitala a ceeee???? A modei ??? Să mori de râs nu alta, Turnu Dogarilor și doage gen Botezatu, Lazania așa zice el că e capitala modei

Bistrița va fi capitala modei, cu Cătălin Botezatu și 25 de designeri internaționali

Cioro

22.06.2026

Cum ar putea scăpa cică „orașul florilor” Bistrița de ciori ? Cu shared space inclusiv dotări smart, oameni și ciori pe spații extinse, spații pe care să le trăim, cum zice edilul spân

S-a semnat contractul de proiectare și execuție pentru „Regenerarea urbană a spațiilor publice degradate – zona Andrei Mureșanu”

Alex - Parva

21.06.2026

Adevarul este ca acest zero nu trebuia sa ajunga senator dar este un oportunist maxim ce rusine pentru romania. Am trait in si stiu ce e acest zero definitia minciunii comuniste Acesta dovedeste ca rau merg toate . Ce urat sa ai asa ceva in conducere dea tarii Nicula este mai rau...

Senatorul Cristian Nicula a primit în Parlament o delegație a Consiliului Național al Camerelor Agricole din Polonia

Acest site folosește cookies

Alegeți care tipuri de cookies să fie utilizate; site-ul folosește cookies pentru a examina traficul și activitățile utilizatorilor de pe acest web-site, pentru marketing și pentru a oferi funcționalitate de tip social media. Citește mai multe despre cookie-uri

Necesare
Funcționalitate
Analiză
Marketing