Scandal în cuplu, pe Valea Bârgăului. Și-a amenințat iubita și a alungat-o de acasă
La data de 4 septembrie a.c., polițiștii Secției 2 Poliție Rurală Prundu Bârgăului au fost sesizați cu privire la un conflict într-o familie de pe raza secției.
La locul evenimentului polițiștii au constatat faptul că un bărbat de 33 de ani din Prundu Bârgăului, pe fondul unor neînțelegeri și a unui conflict mai vechi și-ar fi amenințat cu acte de violență concubina și ar fi alungat-o din imobil.
A fost dispusă evaluarea riscului fiind astfel constatată oportunitatea emiterii unui ordin de protecție provizoriu împotriva bărbatului.
Totodată, polițiștii au întocmit un dosar penal cu privire la infracțiunea de amenințare, urmând documentarea faptei.
CELE MAI CITITE ȘTIRI
Incendiu la acoperișul unei case
18.02.2026
ULTIMELE COMENTARII
Doggie
21.02.2026Dai direct la cerșetor, simplu și eficient. Dacă nu vrei așa, dă la biserică că ajung rapid
la articolul Un cerșetor din Bistrița și câinele lui, în centrul unei controverse: "Nu stă din iubire lângă stăpân" (VIDEO)
Toni Greblă
21.02.2026Deșănțat decolteul, , sacou luat peste sutien, cruce pe piept, te crezi Cardi B, obosito ? Prioritate pentru cine?
petre
21.02.2026unde pot trimite bani pentru ciine...
la articolul Un cerșetor din Bistrița și câinele lui, în centrul unei controverse: "Nu stă din iubire lângă stăpân" (VIDEO)
Toni
20.02.2026Despre soarta terenului ocupat de la fosta uzină de termoficare a orașului Bistriţa “Proditerm” se vorbeste de foarte multă vreme . Încă din anul 2005-2006, în Bistriţa nu mai funcţionează sistemul centralizat de încălzire. Proditerm, compania care furniza energi...
la articolul Primăria Bistrița caută soluții pentru un proiect spectaculos pe terenului fostului Proditerm
COMENTARII