Scandal în Consiliul Local Maieru. Vasile Borș: “Băiețaș obraznic, ai venit să ne iei de urechi?” (VIDEO)
Scandal la ședința de Consiliu Local Maieru, pornit de la cazul unui consilier local, care nu a participat la mai multe ședințe. Primarul comunei Maieru, Vasile Borș, a avut replici dure la adresa acestuia. Ședința a avut loc săptămâna trecută, în data de 14 octombrie, când pe ordinea de zi s-a aflat un proiect de […]
Scandal la ședința de Consiliu Local Maieru, pornit de la cazul unui consilier local, care nu a participat la mai multe ședințe. Primarul comunei Maieru, Vasile Borș, a avut replici dure la adresa acestuia.
Ședința a avut loc săptămâna trecută, în data de 14 octombrie, când pe ordinea de zi s-a aflat un proiect de hotărâre privind încetarea mandatului consilierului local Ion Dumitru, care a lipsit de la trei ședințe de Consiliu Local. Conform legii, dacă un consilier lipsește nemotivat de la mai mult de trei ședințe, își pierde mandatul. Consilierul, care a candidat de la ALDE și a fost ales pe listele Alianței pentru Maieru, a spus că nu a fost anunțat de ședințe, deși există mai multe mijloace de comunicare. Deși a fost supusă la vot, hotărârea privind încetarea mandatului nu a trecut, neîndeplinind numărul necesar de voturi. Consilierii PNL și ALDE s-au abținut.
Redăm mai jos dialogul cu primarul Vasile Borș + VIDEO de la ședință:
Dumitru Ion: Eu am mail, am Whatsapp, am Messenger, sunt mai multe modalități de informare.
Vasile Borș: Tu ai venit să ne iei de urechi? Vrei să îmi dau demisia? Uite, mă ridic și îmi dau demisia, dacă tu ai venit, un băiețaș obraznic, la care i s-a dat o șansă, să ne iei pe toți de urechi. Ai fost în țară, ai fost în localitate, dar nu ai venit la ședință!
Dumitru Ion: Am fost în țară, dar nu m-a anunțat nimeni! Sunt nemulțumit de chestia asta, eu la ultimele două ședințe nu am fost anunțat. Asta e o scuză, ce se aude, că nu m-au putut anunța că nu eram în localitate.
Vasile Borș: Ascultă ce îți spun: nu confunda fostul loc de muncă cu Consiliul Local și Primăria Maieru. Ți s-a dat o șansă.
Dumitru Ion: Eu nu am fost niciodată omul care să profite de ceva sau care să primească ceva degeaba.
sursa video: Facebook Maieru de Astăzi
în 19.10.2021 ora 09:18:25 Cetățean a scris:
Lasă un răspuns
Ce atitudine jenantă, de comunist, are acest așa-zis “domn” Viorel. B. Nici acest “domn primar” (👎) nu e deloc mai presus. Mai întâi de toate, cred că ambii au deficiențe la capitolul COMUNICARE – Dialog , dar și în a asculta opinia celuilalt. Vorbesc peste interlocutor (în cazul de față, acest “băiețaș”) => lipsa bunelor maniere…
în 25.10.2020 ora 17:47:28 Your name a scris:
Lasă un răspuns
Se pare că era un bombardier cu BMW volan pe dreapta, și de aia a condus cu permisul suspendat. Probabil se dădea mare și aici a ajuns…
în 18.10.2021 ora 18:42:28 Cetățean a scris:
Lasă un răspuns
Vă rugăm să vă informați corect! Consilierii PNL și PMP s-au abținut. Nu ALDE!!!
CELE MAI CITITE ȘTIRI
ULTIMELE COMENTARII
Șofer -Șincai
25.06.2026Cretinul ăsta mincinos nu dă prioritate autobuzului, el e șeful, de fapt un lacheu PSD de doi lei
la articolul Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”
Burduhos Ana valeria
24.06.2026Cum fac aplicatia
la articolul AQUABIS lansează aplicația mobilă pentru clienți. Facturile, plățile și transmiterea indexului, direct de pe telefon
Marceluș - Buzău
24.06.2026Mare ipocrit și impostor ești Ivane, taică ! Înafară să debitezi nimicuri, badoace goale de limbaj și să fabulezi cât cuprinde, ce îți mai place ție? Ce rușine că ești bistrițean !
la articolul Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”
Fagarasan Olimpiu
24.06.2026E lăudată inițiativa lor. Dar de ce tocmai în Apple app store direct in ios 18, de ce nu sin ios 16... 17.? Sa o folosească doar unii și alții nu? Mulțumesc
la articolul AQUABIS lansează aplicația mobilă pentru clienți. Facturile, plățile și transmiterea indexului, direct de pe telefon
COMENTARII