Restaurant tradițional la Bistrița Bârgăului, care livrează o masă caldă vârstnicilor. Meniuri bogate, pentru toată lumea (FOTO)

La Bistrița Bârgăului s-a deschis un restaurant care livrează o masă caldă persoanelor vârstnice, dar și un meniu tradițional variat pentru toată lumea. De buna administrare a restaurantului, la punctul de lucru din Bistrita Bargaului, se ocupa Marioara Vlad. Proiectul face parte din Asociația A.F.I. ProFamilia, o organizație coordonată de Doina Monda, care sprijină, de […]

La Bistrița Bârgăului s-a deschis un restaurant care livrează o masă caldă persoanelor vârstnice, dar și un meniu tradițional variat pentru toată lumea. De buna administrare a restaurantului, la punctul de lucru din Bistrita Bargaului, se ocupa Marioara Vlad. Proiectul face parte din Asociația A.F.I. ProFamilia, o organizație coordonată de Doina Monda, care sprijină, de peste 25 de ani, persoanele vulnerabile, printre care și persoanele vârstnice.

Scopul restaurantului este de a oferi o masă caldă pentru persoanele vârstnice din zonă, dar gustoasele mâncăruri tradiționale pot fi servite de toată lumea. Și meniul este unul foarte bogat. Astfel, găsiți platouri cu preparate tradiționale, dar și ciorbe și feluri principale variate, de la sarmale sau fripturi, până la purceluși la proțap. Nici deserturile nu lipsesc, cozonacii tradiționali fiind copți în cuptor cu lemne.

Administatorul restaurantului, Marioara Vlad, livrează personal acasă, mâncarea persoanelor vârstnice care beneficiază de masa caldă. Dacă serviți masa sau comandați la restaurantul din Bistrița Bârgăului, contribuiți și la proiectele sociale pe care le derulează Asociația A.F.I. ProFamilia.

Restaurantul este situat în Bistrița Bârgăului. Str. Principală, Nr. 1330. Informații și comenzi la telefon 0722 294 405

 

 

COMENTARII

RS

în 09.03.2021 ora 22:23:00 Rodica Savu a scris:

Lasă un răspuns

Cea mai mare si altruista persoana! Si tot odată si cea mai de nădejde prietena! Multe felicitari pt munca ei!

AA

în 09.03.2021 ora 18:50:22 Angela Andronic a scris:

Lasă un răspuns

Super gospodina. Ma bucur ca,sa putty face si la noi asa ce a.


CELE MAI CITITE ȘTIRI


ULTIMELE COMENTARII

Monica

28.06.2026

Săsărmanca, mătușa crizată cu andrele pierdute de nervi aleasă, mult succes spre uitare definitivă hienelor PSD ! Felicitată de big zero impostorul Ivan, mori de râs

Monica Săsărman, aleasă în funcția de vicepreședinte OFSD la nivel național

Baias Simion

27.06.2026

Bună ziua, sunt interesat pentru zona Beclean

Se fac angajări la Aquabis. Șase posturi disponibile

Class

27.06.2026

Monica Sasarmana

26.06.2026

Se vede profesionalismul și echidistanța presei bistrițene hrănite cu bani PSD, Timp Online nu a suflat o vorbă de aventura imbecilă a acestui trepăduș PSD, la fel nici un comunicat al poliției sau Primăriei, sunt brusc orbi și surzi cu toții, dar las că vin alegeri...

Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”

Acest site folosește cookies

Alegeți care tipuri de cookies să fie utilizate; site-ul folosește cookies pentru a examina traficul și activitățile utilizatorilor de pe acest web-site, pentru marketing și pentru a oferi funcționalitate de tip social media. Citește mai multe despre cookie-uri

Necesare
Funcționalitate
Analiză
Marketing