Radu Moldovan: "N-am întâlnit niciun om care să-mi spună că votează cu doamna Lasconi sau cu domnul Georgescu

Preşedintele PSD Bistriţa-Năsăud, Emil Radu Moldovan, a comentat astăzi, în cadrul unei conferinţe de presă, rezultatul alegerilor prezidenţiale.

"Eu nu am întâlnit niciun om, din miile cu care am interacționat în perioada campaniei, care să îmi spună ceva de domnul Călin Georgescu. Majoritatea mi-au spus că sunt alături de noi și că îl votează pe Marcel Ciolacu și am mai întâlnit și oameni care ne-au spus că nu mai vor cu noi, că vor cu AUR și cu George Simion. Eu personal nu am întâlnit niciun om care să îmi spună că votează cu doamna Elena Lasconi sau cu domnul Călin Georgescu, dar constatăm cu toții schimbări majore. În 9 iunie am primit 78.000 de voturi, iar acum am primit pentru Ciolacu o treime din voturile pe care noi le-am primit la alegerile locale", a declarat Emil Radu Moldovan.

"Pe 1 Decembrie, de Ziua Națională a României, avem un tur de scrutin foarte, foarte important, cel pentru alegerile parlamentare. Și care în contextul dat este și mai important decât de obicei", a declarat Emil Radu Moldovan.

"Îi rog pe oameni ca duminică, de 1 Decembrie, să fie într-un număr cât mai mare la vot. Îi rog să fie alături de colegii mei de la PSD. Am avut grijă să facem o selecție – înainte de a vedea votul din turul I – am pus pe liste oameni care întrunesc condițiile pe care le-am văzut votate în 24 noiembrie: oameni care cred în Dumnezeu, care îi ascultă pe semenii lor, cărora le pasă de comunitățile lor, empatici, care au fapte și nu vorbe", a transmis Radu Moldovan.

COMENTARII

Ba

în 29.11.2024 ora 12:52:34 Baronul a scris:

Lasă un răspuns

Nu ne pasa cu cine te-ai întâlnit. Ne mai spuneți după alegeri...


CELE MAI CITITE ȘTIRI


ULTIMELE COMENTARII

Alex - Parva

21.06.2026

Adevarul este ca acest zero nu trebuia sa ajunga senator dar este un oportunist maxim ce rusine pentru romania. Am trait in si stiu ce e acest zero definitia minciunii comuniste Acesta dovedeste ca rau merg toate . Ce urat sa ai asa ceva in conducere dea tarii Nicula este mai rau...

Senatorul Cristian Nicula a primit în Parlament o delegație a Consiliului Național al Camerelor Agricole din Polonia

Gigi - Figa

21.06.2026

Fix țăranoiul ăsta cu sacou a primit delegatia poloneza, cred ca a dat din maini de trei zile ia pauza.

Senatorul Cristian Nicula a primit în Parlament o delegație a Consiliului Național al Camerelor Agricole din Polonia

Marius Nicolae - Beclean

21.06.2026

Nicula, piticul mârlan senator ales de nimeni a vorbit despre agricultură cu polonezii din parcare cică. Rămâne doar greața provocată de un beclenar care nici ușa nu știe să o folosească corect. Feriți-vă de acest impostor mereu.

Senatorul Cristian Nicula a primit în Parlament o delegație a Consiliului Național al Camerelor Agricole din Polonia

Klaus

17.06.2026

Iadul este plin de avocați - Descartes

Doi noi avocați au depus jurământul și au intrat în Baroul Bistrița-Năsăud

Acest site folosește cookies

Alegeți care tipuri de cookies să fie utilizate; site-ul folosește cookies pentru a examina traficul și activitățile utilizatorilor de pe acest web-site, pentru marketing și pentru a oferi funcționalitate de tip social media. Citește mai multe despre cookie-uri

Necesare
Funcționalitate
Analiză
Marketing