PSD, despre Ioan Turc: "Chiar nu mai are rușine cel care și-a bătut joc de Pasajul Decebal?"
PSD Bistrița a transmis un mesaj dur la adresa fostului primar Ioan Turc, pe tema pasajului din Decebal.
în 17.01.2026 ora 08:52:58 Balan Marius- ecologist a scris:
Lasă un răspuns
Estia se sfadesc ca doi COCOSI degeaba dupa finalizarea lucrarilor. Intre timp eu astept ca in anii care vin sa fie executate alte 4 treceri subterane fix in locurile descrise in Petitiile inregistrate in 2017 -18 la dezbaterile publice pe BUGETE. Ciocul Mic stimati politruci.
în 17.01.2026 ora 12:14:34 Virgil Rus - sportiv a scris:
Lasă un răspuns
Iar vorbești rumegușuri moșule, nu ți-ai luat clisma cu sare pe azi ?
în 16.01.2026 ora 17:55:35 Sergiu a scris:
Lasă un răspuns
PSD-istii nu știu altceva decât să dea vina pe greaua moștenire. Numai că in cazul pasajului Decebal, greaua moștenire este una PSD-istă. Pentru corectitudine: Pasajul pietonal subteran din bulevardul Decebal face parte din proiectul “Reconfigurarea axei de transport str. Garii – Decebal – Andrei Muresanu – Nasaudului”, elaborat in timpul mandatului de primar al PSD-istului Ovidiu Cretu si se afla în faza de executie cu fonduri europene la preluarea mandatului de primar al lui Ioan Turc. De altfel, însuşi primarul Ioan Turc a explicat că pasajul pietonal subteran cuprins în acest proiect a dat administrației locale cele mai mari bătăi de cap, fapt pentru care ar fi dorit eliminarea lui din proiect. Numai că la data preluării mandatului său de primar proiectul avea deja semnat contractul de executie si nu se mai puteau face modificări majore: „Nu puteam să renunț la acest pasaj pentru că valoarea lui este atât de mare încât prin regulamentul de valorificare a fondurilor europene, acest lucru nu ni s-ar fi aprobat niciodată. Am avut o discuție din punct de vedere formal pentru că am vrut să văd dacă se poate renunța, dar răspunsul a fost că nu se poate renunța la pasaj”, spunea primarul Ioan Turc într-o emisiune locală. (Vezi: https://www.youtube.com/watch?v=-oQTBlsRYXo&t=3924s) Restul e cancan!
în 16.01.2026 ora 10:23:11 cetateanul Kane™ a scris:
Lasă un răspuns
Dar voi ati uitat cine a fost marele strateg pentru: - aceasta inutila constructie denumita pasaj - partia de ski impropie pentru o altitudine asa mica - toti banii cheltuiti pentru aceste inutilitati Oare sa fi fost vre-un membru PSD cumva?
CELE MAI CITITE ȘTIRI
ULTIMELE COMENTARII
Burduhos Ana valeria
24.06.2026Cum fac aplicatia
la articolul AQUABIS lansează aplicația mobilă pentru clienți. Facturile, plățile și transmiterea indexului, direct de pe telefon
Marceluș - Buzău
24.06.2026Mare ipocrit și impostor ești Ivane, taică ! Înafară să debitezi nimicuri, badoace goale de limbaj și să fabulezi cât cuprinde, ce îți mai place ție? Ce rușine că ești bistrițean !
la articolul Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”
Fagarasan Olimpiu
24.06.2026E lăudată inițiativa lor. Dar de ce tocmai în Apple app store direct in ios 18, de ce nu sin ios 16... 17.? Sa o folosească doar unii și alții nu? Mulțumesc
la articolul AQUABIS lansează aplicația mobilă pentru clienți. Facturile, plățile și transmiterea indexului, direct de pe telefon
Covrig - Mizil
23.06.2026Unde e tăticu tău Ciolacu, beclenarule ? Vezi că polonezii nu sunt din ăia cu muștar, păcat că nu te cunosc deloc, că ar fi mers mai bine să fie primiți de portarul de la Bălăceanca
la articolul Senatorul Cristian Nicula a primit în Parlament o delegație a Consiliului Național al Camerelor Agricole din Polonia
COMENTARII