Promisiuni neîndeplinite și speranțe noi pentru străzile din Bistrița: Ioan Turc vs. Gabriel Lazany
În campania electorală din 2020, primarul Ioan Turc a făcut numeroase promisiuni ambițioase pentru modernizarea infrastructurii rutiere din Bistrița. Asfaltarea străzilor a fost unul dintre angajamentele centrale, menit să îmbunătățească semnificativ calitatea vieții locuitorilor. Cu toate acestea, după aproape patru ani de mandat, multe dintre aceste promisiuni rămân neîndeplinite, stârnind nemulțumirea cetățenilor și punându-l pe primar în fața unor critici acerbe.
Promisiunile neîndeplinite ale lui Ioan Turc
În 2020, Ioan Turc a câștigat mandatul de primar al Bistriței pe baza unui program electoral care promitea modernizarea infrastructurii rutiere a orașului. Printre cele mai importante promisiuni s-au numărat:
- Asfaltarea străzilor: Turc a promis să asfalteze toate străzile care se aflau într-o stare precară, pentru a oferi cetățenilor un acces mai bun și mai sigur la locuințele lor.
- Îmbunătățirea infrastructurii existente: Reabilitarea drumurilor deja existente și eliminarea gropilor și denivelărilor care afectează traficul și siguranța rutieră.
Cu toate acestea, starea actuală a multor străzi din Bistrița este departe de cea promisă. Gropile și denivelările sunt o problemă comună pe numeroase artere, iar multe străzi neasfaltate continuă să provoace disconfort și frustrare locuitorilor.
Promisiunile lui Gabriel Lazany
În acest context de nemulțumire generală, Gabriel Lazany a promis să finalizeze asfaltarea tuturor străzilor neasfaltate din Bistrița și să se asigure că drumurile orașului vor fi reabilitate și întreținute corespunzător.
- Planuri concrete: Lazany a prezentat un plan detaliat de acțiune, incluzând etape clare și termene precise pentru finalizarea lucrărilor de infrastructură.
- Transparență și responsabilitate: El a promis să mențină o comunicare constantă cu cetățenii și să ofere rapoarte periodice despre stadiul proiectelor, pentru a asigura transparență și responsabilitate.
Comandat de: Partidul Social Democrat- PSD Org. Jud. Bistrița-Năsăud / Codul de identificare al Mandatarului Financiar 21240002
GALERIE FOTO
CELE MAI CITITE ȘTIRI
ULTIMELE COMENTARII
Dan Dan
27.08.2026Cu cel puțin 6 echipe de cupe europene (chiar CEL) și cu drepturile de televizare gratis, este interesant de știut câte meciuri pe etapă vor fi transmise... Dacă vor fi tot 2,e rușinos atât pentru TVR, cât și pentru FRH
la articolul Răsturnare de situație! Cine va transmite meciurile echipei de handbal Gloria Bistrița
Grindeanul
27.08.2026Încă puțin și scăpăm de voi hienelor PSD ! Istorie nu va scrie pe voi, ci haznaua hoților de după Ceaușescu ! PSD - haita ce a distrus țara asta în ultimii 40 de ani... Să nu mai auzim de numele vostru ! La Craiova cu voi, bandiților ! Ce adunătură jalnică ...
la articolul Femeile și siguranța financiară, în centrul unei dezbateri organizate de OFSD B-N la Maieru (FOTO)
După exprimarea nemulțumirilor a multor iubitori ai handbalului, vă mulțumim că ne-ați auzit și ne-ați îndeplinit dorința! Am crescut cu handbalul, trăim cu handbalul, ... Cu stimă ! 🇷🇴
la articolul Răsturnare de situație! Cine va transmite meciurile echipei de handbal Gloria Bistrița
Timbulea Leonida
27.08.2026Doamne în sfârșit ceva bun și în România
la articolul Răsturnare de situație! Cine va transmite meciurile echipei de handbal Gloria Bistrița
COMENTARII