Problema căpușelor din spațiile verzi din Bistrița. Se face sau nu se face dezinsecție în Bistrița?

“Ați văzut în ultimul timp muncitori trimiși de primărie cu pompe, aplicând soluții prin parcurile si spațiile verzi pe care le frecventați în Bistrița? Sunt multi cetățeni în municipiul Bistrița care având animale de companie și copii mici, au început în această perioadă să se bucure de spațiile naturale verzi sau spațiile de joacă din […]

“Ați văzut în ultimul timp muncitori trimiși de primărie cu pompe, aplicând soluții prin parcurile si spațiile verzi pe care le frecventați în Bistrița? Sunt multi cetățeni în municipiul Bistrița care având animale de companie și copii mici, au început în această perioadă să se bucure de spațiile naturale verzi sau spațiile de joacă din muncipiul Bistrița și din păcate riscă să își pună în pericol sănătatea lor, a copiilor și a animalelor de companie din cauza insectelor dăunătoare sau a paraziților cum sunt căpușele”, a transmis consilierul local USR – PLUS, Nicolae Pavelean.
 
“În ședința de consiliu local, l-am întrebat pe domnul primar Turc, pe când s-ar putea aștepta și bistrițenii la o campanie de dezinsecție și deparazitare pentru combaterea în special a căpușelor care pot fi foarte periculoase pentru sănătatea omului și a animalelor de campanie, campanii cum am văzut că se desfășoară în mai multe municipii din țară.
 
Răspunsul, dânsului a fost că din ce știe activitatea de dezinsecție se realizează în permanență așa că din ce moment eu nu am văzut nici angajații primăriei nici angajații vreunei firme aplicând cu pompe soluții de dezinsecție și deparazitare prin parcuri și prin spațiile verzi din oraș, vă întreb pe dumneavoastră, stimați cetățeni: ați văzut în ultimul timp muncitori cu pompe aplicând soluții prin parcurile si spațiile verzi pe care le frecventați în Bistrița?”, spune Pavelean.

COMENTARII


CELE MAI CITITE ȘTIRI


ULTIMELE COMENTARII

Monica Sasarmana

26.06.2026

Se vede profesionalismul și echidistanța presei bistrițene hrănite cu bani PSD, Timp Online nu a suflat o vorbă de aventura imbecilă a acestui trepăduș PSD, la fel nici un comunicat al poliției sau Primăriei, sunt brusc orbi și surzi cu toții, dar las că vin alegeri...

Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”

Popică Suciu

26.06.2026

Las că vin alegerile hienelor ! Vă vedem atunci haită PSD !

Deputatul Daniel Suciu, către PNL: "Iar v-ați sucit și veniți cu Siegfried. Mama ei de seriozitate!"

Șofer -Șincai

25.06.2026

Cretinul ăsta mincinos nu dă prioritate autobuzului, el e șeful, de fapt un lacheu PSD de doi lei

Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”

Acest site folosește cookies

Alegeți care tipuri de cookies să fie utilizate; site-ul folosește cookies pentru a examina traficul și activitățile utilizatorilor de pe acest web-site, pentru marketing și pentru a oferi funcționalitate de tip social media. Citește mai multe despre cookie-uri

Necesare
Funcționalitate
Analiză
Marketing