Primele sancțiuni ale bistrițenilor care nu au respectat izolarea. Amezi totale de 6100 de lei

Până în prezent, polițiștii de la IPJ BN au aplicat 7 sancțiuni contravenționale pentru nerespectarea obligațiilor privind izolarea. Direcția de Sănătate Publică din județ a declarat că, până la această oră, nu au aplicat sancțiuni. Jandarmii bistrițeni au constatat vineri, 20 martie 2020, două cazuri de nerespectare a prevederilor Ordonanței Militare nr. 1 din 17 […]

Până în prezent, polițiștii de la IPJ BN au aplicat 7 sancțiuni contravenționale pentru nerespectarea obligațiilor privind izolarea. Direcția de Sănătate Publică din județ a declarat că, până la această oră, nu au aplicat sancțiuni.

Jandarmii bistrițeni au constatat vineri, 20 martie 2020, două cazuri de nerespectare a prevederilor Ordonanței Militare nr. 1 din 17 martie 2020, privind unele măsuri de primă urgență care privesc aglomerările de persoane și circulația transfrontalieră a unor bunuri. Astfel, în timpul unei acțiuni specifice de patrulare pe raza municipiului Bistrița, jandarmii Detașamentului 1 Mobil, au identificat doi bărbați, care consumau băuturi alcoolice în exteriorul unor locații de alimentație publică, chiar dacă aceastea erau închise.

Ca urmare, aceștia au fost sancționați cu câte 100 de lei amendă, fiecare.

Jandarmeria informează pe toți cei interesați, faptul că în conformitate cu prevederile Ordonanței Militare nr. 1 din 17 martie 2020, privind unele măsuri de primă urgență care privesc aglomerările de persoane și circulația transfrontalieră a unor bunuri, art. 1, alin. 1, “se suspendă activitatea de servire și consum a băuturilor alcoolice și nealcoolice, organizate de restaurante, hoteluri, cafenele, sau alte localuri publice, în spațiile destinate acestui scop, din interiorul sau exteriorul locației”.

Valoarea totală a sancțiunilor aplicate este de 6100 de lei.

COMENTARII


CELE MAI CITITE ȘTIRI


ULTIMELE COMENTARII

Monica

28.06.2026

Săsărmanca, mătușa crizată cu andrele pierdute de nervi aleasă, mult succes spre uitare definitivă hienelor PSD ! Felicitată de big zero impostorul Ivan, mori de râs

Monica Săsărman, aleasă în funcția de vicepreședinte OFSD la nivel național

Baias Simion

27.06.2026

Bună ziua, sunt interesat pentru zona Beclean

Se fac angajări la Aquabis. Șase posturi disponibile

Class

27.06.2026

Monica Sasarmana

26.06.2026

Se vede profesionalismul și echidistanța presei bistrițene hrănite cu bani PSD, Timp Online nu a suflat o vorbă de aventura imbecilă a acestui trepăduș PSD, la fel nici un comunicat al poliției sau Primăriei, sunt brusc orbi și surzi cu toții, dar las că vin alegeri...

Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”

Acest site folosește cookies

Alegeți care tipuri de cookies să fie utilizate; site-ul folosește cookies pentru a examina traficul și activitățile utilizatorilor de pe acest web-site, pentru marketing și pentru a oferi funcționalitate de tip social media. Citește mai multe despre cookie-uri

Necesare
Funcționalitate
Analiză
Marketing