Primele autobuze electrice au ajuns la Beclean (FOTO)
Primarul Nicolae Moldovan se ține de cuvânt, astfel că, la Beclean, investițiile făcute de Primărie vor aduce nu doar confortul cetățenilor sau linia modernă pe care se înscrie orașul de pe Someș în materie de viziune și urbanism, ci și noi locuri de muncă, job-uri complementare acestor investiții. Dacă e să vorbim strict de investițiile […]
Primarul Nicolae Moldovan se ține de cuvânt, astfel că, la Beclean, investițiile făcute de Primărie vor aduce nu doar confortul cetățenilor sau linia modernă pe care se înscrie orașul de pe Someș în materie de viziune și urbanism, ci și noi locuri de muncă, job-uri complementare acestor investiții. Dacă e să vorbim strict de investițiile care vizează mobilitatea urbană din Beclean, aici fiind vorba de înființarea unor noi trasee pentru transportul public de persoane, opt microbuze electrice care vor circula pe aceste rute sunt deja „în producție”.
Astăzi, 17 martie, primarul Nicolae Moldovan anunță că au venit primele trei ”jucării electrice mov”: ” Au ajuns azi la Beclean primele autovehicule electrice achiziționate din fonduri europene care vor fi o alternativă pentru transportul cetățenilor și vor ajuta enorm la decongestionarea traficului din oraș. Mulțumesc tuturor pentru încredere!
Achiziția microbuzelor face parte din proiectul ce vizează mobilitatea urbană a Becleanului, orașul de pe Someș fiind primul oraș SMART din Bistrița-Năsăud la finalul implementării acestui proiect. În acest moment, în Beclean există 25 de șantiere aferente celor 11 proiecte ce se implementează, toate aceste proiecte fiind finanțate din fonduri europene.

în 17.03.2021 ora 19:17:31 Gigi a scris:
Lasă un răspuns
sa vedem daca vor putea rula prin gropile selenare din Beclean….sau sunt pe perne de aer?
CELE MAI CITITE ȘTIRI
ULTIMELE COMENTARII
Monica
28.06.2026Săsărmanca, mătușa crizată cu andrele pierdute de nervi aleasă, mult succes spre uitare definitivă hienelor PSD ! Felicitată de big zero impostorul Ivan, mori de râs
la articolul Monica Săsărman, aleasă în funcția de vicepreședinte OFSD la nivel național
Baias Simion
27.06.2026Bună ziua, sunt interesat pentru zona Beclean
la articolul Se fac angajări la Aquabis. Șase posturi disponibile
Class
27.06.2026Oare au avut autorizație de zbor cu drona??
la articolul Un traficant de droguri urmărit internațional a fost prins într-un apartament din Bistrița (VIDEO)
Monica Sasarmana
26.06.2026Se vede profesionalismul și echidistanța presei bistrițene hrănite cu bani PSD, Timp Online nu a suflat o vorbă de aventura imbecilă a acestui trepăduș PSD, la fel nici un comunicat al poliției sau Primăriei, sunt brusc orbi și surzi cu toții, dar las că vin alegeri...
la articolul Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”
COMENTARII