Primele autobuze electrice au ajuns la Beclean (FOTO)

Primarul Nicolae Moldovan se ține de cuvânt, astfel că, la Beclean, investițiile făcute de Primărie vor aduce nu doar confortul cetățenilor sau linia modernă pe care se înscrie orașul de pe Someș în materie de viziune și urbanism, ci și noi locuri de muncă, job-uri complementare acestor investiții. Dacă e să vorbim strict de investițiile […]

Primarul Nicolae Moldovan se ține de cuvânt, astfel că, la Beclean, investițiile făcute de Primărie vor aduce nu doar confortul cetățenilor sau linia modernă pe care se înscrie orașul de pe Someș în materie de viziune și urbanism, ci și noi locuri de muncă, job-uri complementare acestor investiții. Dacă e să vorbim strict de investițiile care vizează mobilitatea urbană din Beclean, aici fiind vorba de înființarea unor noi trasee pentru transportul public de persoane, opt microbuze electrice care vor circula pe aceste rute sunt deja „în producție”.

Astăzi, 17 martie, primarul Nicolae Moldovan anunță că au venit primele trei ”jucării electrice mov”: ” Au ajuns azi la Beclean primele autovehicule electrice achiziționate din fonduri europene care vor fi o alternativă pentru transportul cetățenilor și vor ajuta enorm la decongestionarea traficului din oraș. Mulțumesc tuturor pentru încredere!

Achiziția microbuzelor face parte din proiectul ce vizează mobilitatea urbană a Becleanului, orașul de pe Someș fiind primul oraș SMART din Bistrița-Năsăud la finalul implementării acestui proiect. În acest moment, în Beclean există 25 de șantiere aferente celor 11 proiecte ce se implementează, toate aceste proiecte fiind finanțate din fonduri europene.

COMENTARII

Gi

în 17.03.2021 ora 19:17:31 Gigi a scris:

Lasă un răspuns

sa vedem daca vor putea rula prin gropile selenare din Beclean….sau sunt pe perne de aer?


CELE MAI CITITE ȘTIRI


ULTIMELE COMENTARII

Monica

28.06.2026

Săsărmanca, mătușa crizată cu andrele pierdute de nervi aleasă, mult succes spre uitare definitivă hienelor PSD ! Felicitată de big zero impostorul Ivan, mori de râs

Monica Săsărman, aleasă în funcția de vicepreședinte OFSD la nivel național

Baias Simion

27.06.2026

Bună ziua, sunt interesat pentru zona Beclean

Se fac angajări la Aquabis. Șase posturi disponibile

Class

27.06.2026

Monica Sasarmana

26.06.2026

Se vede profesionalismul și echidistanța presei bistrițene hrănite cu bani PSD, Timp Online nu a suflat o vorbă de aventura imbecilă a acestui trepăduș PSD, la fel nici un comunicat al poliției sau Primăriei, sunt brusc orbi și surzi cu toții, dar las că vin alegeri...

Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”

Acest site folosește cookies

Alegeți care tipuri de cookies să fie utilizate; site-ul folosește cookies pentru a examina traficul și activitățile utilizatorilor de pe acest web-site, pentru marketing și pentru a oferi funcționalitate de tip social media. Citește mai multe despre cookie-uri

Necesare
Funcționalitate
Analiză
Marketing