Primarul Ioan Turc a semnat contractul cu firma Elba, pentru iluminatul public din Bistrița (FOTO)

Azi, primarul Bistriței, Ioan Turc, a semnat cu conducerea Elba Com SA Timișoara contractul de delegare a gestiunii serviciului de iluminat public în municipiul Bistrița. Este vorba, mai exact, de iluminatul stradal – rutier și pietonal, iluminatul arhitectural, ornamental și ornamental-festiv. Firma Elba va desfășura activitățile de mentenanță, extindere și modernizare a rețelei de iluminat […]

Azi, primarul Bistriței, Ioan Turc, a semnat cu conducerea Elba Com SA Timișoara contractul de delegare a gestiunii serviciului de iluminat public în municipiul Bistrița. Este vorba, mai exact, de iluminatul stradal – rutier și pietonal, iluminatul arhitectural, ornamental și ornamental-festiv. Firma Elba va desfășura activitățile de mentenanță, extindere și modernizare a rețelei de iluminat public existente, pentru a asigura continuitatea și calitatea serviciului în condiții tehnico-economice corespunzătoare, cu respectarea indicatorilor de performanță prevăzuți de normativele în vigoare.
 
“Un aspect important îl reprezintă nevoia imperioasă de extindere a rețelei existente, prin contractul valabil pe 5 ani (cu posibilitatea prelungirii pentru încă 2) fiind stabilită o creștere anuală de 5 kilometri. De asemenea, este prevăzută îngroparea firelor electrice aeriene, ce va fi sincronizată cu intervenții similare ale unor furnizori de servicii de televiziune și Internet. Directorului general al societății Elba, Marius Matei Cocian, i-am urat succes în misiunea asumată de a oferi bistrițenilor un iluminat public la standarde occidentale, din partea Primăriei Bistrița existând toată solicitudinea în acest sens”, a transmis Ioan Turc.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Dorina Sanda Cicioc, Ovidiu Florean şi alţi 112
13 comentarii
38 distribuiri
 
Îmi place
 

 

 
 
Comentează
 
 
Distribuie
 
 

COMENTARII


CELE MAI CITITE ȘTIRI


ULTIMELE COMENTARII

Monica

28.06.2026

Săsărmanca, mătușa crizată cu andrele pierdute de nervi aleasă, mult succes spre uitare definitivă hienelor PSD ! Felicitată de big zero impostorul Ivan, mori de râs

Monica Săsărman, aleasă în funcția de vicepreședinte OFSD la nivel național

Baias Simion

27.06.2026

Bună ziua, sunt interesat pentru zona Beclean

Se fac angajări la Aquabis. Șase posturi disponibile

Class

27.06.2026

Monica Sasarmana

26.06.2026

Se vede profesionalismul și echidistanța presei bistrițene hrănite cu bani PSD, Timp Online nu a suflat o vorbă de aventura imbecilă a acestui trepăduș PSD, la fel nici un comunicat al poliției sau Primăriei, sunt brusc orbi și surzi cu toții, dar las că vin alegeri...

Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”

Acest site folosește cookies

Alegeți care tipuri de cookies să fie utilizate; site-ul folosește cookies pentru a examina traficul și activitățile utilizatorilor de pe acest web-site, pentru marketing și pentru a oferi funcționalitate de tip social media. Citește mai multe despre cookie-uri

Necesare
Funcționalitate
Analiză
Marketing