Primăria Bistrița alocă un 1 milion de lei pentru semaforizare la calea ferată de pe Lucian Blaga

Primarul municipiului Bistriţa, Ioan Turc, a anunțat în cadrul unei conferințe de presă că semaforizarea de la calea ferată, de pe strada Lucian Blaga, va fi realizată din bugetul local. Turc a spus că se va aloca 1 milion de lei pentru acest proiect, din bugetul pe 2021, care va fi adoptat în aprilie. „Pentru […]

Primarul municipiului Bistriţa, Ioan Turc, a anunțat în cadrul unei conferințe de presă că semaforizarea de la calea ferată, de pe strada Lucian Blaga, va fi realizată din bugetul local. Turc a spus că se va aloca 1 milion de lei pentru acest proiect, din bugetul pe 2021, care va fi adoptat în aprilie.

„Pentru conducătorii auto care încărunţesc dimineaţa pe strada Lucian Blaga şi pentru cei care vin de pe DN 17, anunț că imediat după adoptarea bugetului vom transmite un milion lei către CFR pentru realizarea unui sistem de avertizare la trecerea cu calea ferată de pe str. Lucian Blaga. Fluidizarea circulaţiei va deveni o realitate. Intenţionăm să facem acelaşi lucru şi pe str. Ioan Slavici, căutăm resurse financiare în acest sens”, a declarat Ioan Turc.

 

COMENTARII

So

în 13.03.2021 ora 11:50:47 Sorin a scris:

Lasă un răspuns

Ideile foarte bună, doar suma mi se pare mare. Este vorba de patru becuri nu de o pasarela peste linie. Pentru mai puțin doi țigani o fura din Ungaria și doi electricieni o montează.

AD

în 21.07.2020 ora 10:51:38 Augustin Danci a scris:

Lasă un răspuns

Bună ziua, sunați la nr de telefon 0741 411 311

Vf

în 13.03.2021 ora 08:35:46 Varga francisc a scris:

Lasă un răspuns

Pentru probleme imediate nu sunt bani trebuie să vedem de unde găsim fonduri așa-i ?bine că sunt pentru pîrtii inutile pentru lumini și luminițe de sărbători pentru alte pubele de gunoi după gărgăunii fiecărui nou venit și alte și alte aiureli știați că în München inafară de
case și unele biserici nu vezi înpopoțonări bineînțeles se pot iei compara cu noi? . Poate se ridică ceva și se va vedea drumul după podul Jelnei și trotuarele din aproape tot orașul

Ga

în 12.03.2021 ora 08:11:28 Gabi a scris:

Lasă un răspuns

Poate se sesizeaza si Consiliul Judetean sa aloce bani pentru trecerile de cale ferata de pe traseul Bistrita- Bargau
!!!

IB

în 11.03.2021 ora 18:58:17 Ioan Birtie a scris:

Lasă un răspuns

Doamne ajuta era si timpul de un semafor la calea ferata


CELE MAI CITITE ȘTIRI


ULTIMELE COMENTARII

Monica

28.06.2026

Săsărmanca, mătușa crizată cu andrele pierdute de nervi aleasă, mult succes spre uitare definitivă hienelor PSD ! Felicitată de big zero impostorul Ivan, mori de râs

Monica Săsărman, aleasă în funcția de vicepreședinte OFSD la nivel național

Baias Simion

27.06.2026

Bună ziua, sunt interesat pentru zona Beclean

Se fac angajări la Aquabis. Șase posturi disponibile

Class

27.06.2026

Monica Sasarmana

26.06.2026

Se vede profesionalismul și echidistanța presei bistrițene hrănite cu bani PSD, Timp Online nu a suflat o vorbă de aventura imbecilă a acestui trepăduș PSD, la fel nici un comunicat al poliției sau Primăriei, sunt brusc orbi și surzi cu toții, dar las că vin alegeri...

Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”

Acest site folosește cookies

Alegeți care tipuri de cookies să fie utilizate; site-ul folosește cookies pentru a examina traficul și activitățile utilizatorilor de pe acest web-site, pentru marketing și pentru a oferi funcționalitate de tip social media. Citește mai multe despre cookie-uri

Necesare
Funcționalitate
Analiză
Marketing