Premieră în județ! Primăria Năsăud anunță deschiderea centrului de colectare a uleiului uzat!

“Începând de astăzi, avem la Năsăud un centru de colectare a uleiului alimentar uzat, o premieră județeană cu care putem să ne mândrim! Acest proiect a ajuns să se materializeze datorită unor cetățeni preocupați de comunitate și de protecția mediului înconjurător”, a anunțat Primăria Năsăud. Uleiul alimentar uzat, dacă nu este reciclat, ajunge în […]

“Începând de astăzi, avem la Năsăud un centru de colectare a uleiului alimentar uzat, o premieră județeană cu care putem să ne mândrim! Acest proiect a ajuns să se materializeze datorită unor cetățeni preocupați de comunitate și de protecția mediului înconjurător”, a anunțat Primăria Năsăud.
 
Uleiul alimentar uzat, dacă nu este reciclat, ajunge în apă sau sol și devine un factor poluator extrem de puternic cu urmări negative pe termen lung.
 
“Imediat după ce ne-au fost aduse la cunoștință toate aceste detalii importante, am luat legătura cu o firmă specializată în reciclarea uleiului uzat și am stabilit un parteneriat în beneficiul cetățenilor. 𝐀𝐬𝐭𝐟𝐞𝐥 𝐜𝐚̆ 𝐩𝐞𝐧𝐭𝐫𝐮 𝐟𝐢𝐞𝐜𝐚𝐫𝐞 𝟐 𝐋𝐢𝐭𝐫𝐢 𝐝𝐞 𝐮𝐥𝐞𝐢 𝐮𝐳𝐚𝐭 𝐯𝐞𝐭̦𝐢 𝐩𝐫𝐢𝐦𝐢 𝐥𝐚 𝐬𝐜𝐡𝐢𝐦𝐛 𝐮𝐧 𝐫𝐞𝐜𝐢𝐩𝐢𝐞𝐧𝐭 𝐜𝐮 𝟓𝟎𝟎 𝐝𝐞 𝐦𝐥 𝐝𝐞 𝐝𝐞𝐭𝐞𝐫𝐠𝐞𝐧𝐭 𝐝𝐞 𝐯𝐚𝐬𝐞!”, a transmis Primăria.
 
Am putea vorbi săptămâni în șir despre cum și despre câte ar trebui făcute ca să ne protejăm planeta, dar faptele sunt cele care fac diferența. Cu puțin efort și implicare avem toate șansele ca la sfârșitul anului să putem declara că am salvat de la poluare sute de milioane de litri de apă! Doar împreună, cu solidaritate, încredere și implicare, vom avea un oraș curat!”, a transmis Primăria și Consiliul Local al orașului Năsăud.

COMENTARII


CELE MAI CITITE ȘTIRI


ULTIMELE COMENTARII

Baias Simion

27.06.2026

Bună ziua, sunt interesat pentru zona Beclean

Se fac angajări la Aquabis. Șase posturi disponibile

Class

27.06.2026

Monica Sasarmana

26.06.2026

Se vede profesionalismul și echidistanța presei bistrițene hrănite cu bani PSD, Timp Online nu a suflat o vorbă de aventura imbecilă a acestui trepăduș PSD, la fel nici un comunicat al poliției sau Primăriei, sunt brusc orbi și surzi cu toții, dar las că vin alegeri...

Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”

Popică Suciu

26.06.2026

Las că vin alegerile hienelor ! Vă vedem atunci haită PSD !

Deputatul Daniel Suciu, către PNL: "Iar v-ați sucit și veniți cu Siegfried. Mama ei de seriozitate!"

Acest site folosește cookies

Alegeți care tipuri de cookies să fie utilizate; site-ul folosește cookies pentru a examina traficul și activitățile utilizatorilor de pe acest web-site, pentru marketing și pentru a oferi funcționalitate de tip social media. Citește mai multe despre cookie-uri

Necesare
Funcționalitate
Analiză
Marketing