Prefectul Stelian Dolha a vizitat centrul de vaccinare deschis la Policlinica Maieru (FOTO)

Astăzi, 15 martie, s-au deschis trei noi fluxuri de vaccinare în județul Bistrița-Năsăud, destinate celei de-a doua etape de imunizare, unde va fi administrat vaccinul Moderna. Prefectul Stelian Dolha și subprefecții Atilla Decsei și Lorand Toth au vizitat cele trei centre amenajate la Maieru (în cadrul Policlinicii), la Teaca (clădirea UAMS) și la Beclean […]

Astăzi, 15 martie, s-au deschis trei noi fluxuri de vaccinare în județul Bistrița-Năsăud, destinate celei de-a doua etape de imunizare, unde va fi administrat vaccinul Moderna.
 
Prefectul Stelian Dolha și subprefecții Atilla Decsei și Lorand Toth au vizitat cele trei centre amenajate la Maieru (în cadrul Policlinicii), la Teaca (clădirea UAMS) și la Beclean (în cadrul Spitalului Orășenesc Beclean).
 
“Am găsit, aici, la centrul din Maieru, condiții foarte bune de vaccinare, toate normele sanitare sunt respectate iar oamenii care se imunizează aici o pot face în cea mai mare siguranță. Este impresionant faptul că, deși platforma de vaccinare s-a deschis abia în această dimineață, la acest centru s-au programat deja multe persoane și din alte județe ale țării, lucru care ne arată că avem centre foarte bine organizate, astfel că oamenii se pot vaccina în siguranță în județul nostru”, transmite prefectul Stelian Dolha.
 
“Vă reamintim faptul că, începând cu ora 09:00, s-au deschis succesiv listele de așteptare pe județe. De asemenea, vă informăm că pot exista perioade de mentenanță în vederea optimizării aplicației. În aceste perioade este posibil ca aplicația să funcționeze cu întârzieri”, a transmis Instituția Prefectului.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

COMENTARII

Ad

în 17.03.2021 ora 13:32:52 Adina a scris:

Lasă un răspuns

Dolha, este extrem de limitat si de papagal. La Maieru s-au putut inscrie oameni la liber inca de Duminica seara!


CELE MAI CITITE ȘTIRI


ULTIMELE COMENTARII

Monica

28.06.2026

Săsărmanca, mătușa crizată cu andrele pierdute de nervi aleasă, mult succes spre uitare definitivă hienelor PSD ! Felicitată de big zero impostorul Ivan, mori de râs

Monica Săsărman, aleasă în funcția de vicepreședinte OFSD la nivel național

Baias Simion

27.06.2026

Bună ziua, sunt interesat pentru zona Beclean

Se fac angajări la Aquabis. Șase posturi disponibile

Class

27.06.2026

Monica Sasarmana

26.06.2026

Se vede profesionalismul și echidistanța presei bistrițene hrănite cu bani PSD, Timp Online nu a suflat o vorbă de aventura imbecilă a acestui trepăduș PSD, la fel nici un comunicat al poliției sau Primăriei, sunt brusc orbi și surzi cu toții, dar las că vin alegeri...

Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”

Acest site folosește cookies

Alegeți care tipuri de cookies să fie utilizate; site-ul folosește cookies pentru a examina traficul și activitățile utilizatorilor de pe acest web-site, pentru marketing și pentru a oferi funcționalitate de tip social media. Citește mai multe despre cookie-uri

Necesare
Funcționalitate
Analiză
Marketing