Prefectul și subprefecții au vizitat supermarketurile din Bistrița, Beclean și Năsăud

Azi, 26 aprilie, prefectul Stelian Dolha și subprefecții Lorand Toth și Décsei Atilla au efectuat vizite la marile magazine din Bistrița, Beclean și Năsăud, zone predispuse la aglomerație cu ocazia apropierii sărbătorilor pascale. “După o analiză a situației de la fața locului, reprezentanții Instituției Prefectului au purtat discuții cu managerii magazinelor, făcându-se un nou […]

Azi, 26 aprilie, prefectul Stelian Dolha și subprefecții Lorand Toth și Décsei Atilla au efectuat vizite la marile magazine din Bistrița, Beclean și Năsăud, zone predispuse la aglomerație cu ocazia apropierii sărbătorilor pascale.
 
“După o analiză a situației de la fața locului, reprezentanții Instituției Prefectului au purtat discuții cu managerii magazinelor, făcându-se un nou apel pentru responsabilizarea clienților și a personalului, cu scopul de a preveni răspândirea Coronavirusului în aceste zile”, a transmis Instituția Prefectului.
 
„Săptămâna Mare este o perioadă încărcată din punct de vedere spiritual, dar și în ceea ce privește preocupările cetățenilor pentru cumpărături. Chiar dacă incidența a scăzut și acest lucru ne bucură pentru că au putut fi relaxate restricțiile, trebuie să fim vigilenți pentru ca în această săptămână lucrurile să nu ia o întorsătură neplăcută. Am demarat aceste acțiuni de conștientizare și îndrumare a reprezentanților din magazine pentru a menține situația pandemică sub control. Am rămas plăcut surprins de măsurile adoptate de unul din cele mai mari hypermarketuri din Bistrița, unde la intrare este monitorizată constant încărcătura pe magazin, iar coșurile de cumpărături sunt încontinuu dezinfectate, fiind un model de bună practică pentru restul magazinelor.”, transmite prefectul Stelian Dolha.

COMENTARII


CELE MAI CITITE ȘTIRI


ULTIMELE COMENTARII

Șofer -Șincai

25.06.2026

Cretinul ăsta mincinos nu dă prioritate autobuzului, el e șeful, de fapt un lacheu PSD de doi lei

Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”

Marceluș - Buzău

24.06.2026

Mare ipocrit și impostor ești Ivane, taică ! Înafară să debitezi nimicuri, badoace goale de limbaj și să fabulezi cât cuprinde, ce îți mai place ție? Ce rușine că ești bistrițean !

Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”

Fagarasan Olimpiu

24.06.2026

E lăudată inițiativa lor. Dar de ce tocmai în Apple app store direct in ios 18, de ce nu sin ios 16... 17.? Sa o folosească doar unii și alții nu? Mulțumesc

AQUABIS lansează aplicația mobilă pentru clienți. Facturile, plățile și transmiterea indexului, direct de pe telefon

Acest site folosește cookies

Alegeți care tipuri de cookies să fie utilizate; site-ul folosește cookies pentru a examina traficul și activitățile utilizatorilor de pe acest web-site, pentru marketing și pentru a oferi funcționalitate de tip social media. Citește mai multe despre cookie-uri

Necesare
Funcționalitate
Analiză
Marketing