Povestea lui Tiberiu Buta, prezentată de InfoBistrița.ro, a ajuns în presa națională (VIDEO)
Povestea lui Tiberiu Ionuț Buta, tânărul în vârstă de 18 ani, medaliat la skandenberg, a impresionat multă lume. După publicarea video-reportajului pe InfoBistrița.ro, Tibi a fost contactat de publicații și televiziuni naționale, pentru a-și spune povestea. Un reportaj despre tânărul din Mureșenii Bârgăului a fost realizat de Antena 1, cu titlul “Un tânăr din Bistriţa […]
Povestea lui Tiberiu Ionuț Buta, tânărul în vârstă de 18 ani, medaliat la skandenberg, a impresionat multă lume. După publicarea video-reportajului pe InfoBistrița.ro, Tibi a fost contactat de publicații și televiziuni naționale, pentru a-și spune povestea.
Un reportaj despre tânărul din Mureșenii Bârgăului a fost realizat de Antena 1, cu titlul “Un tânăr din Bistriţa a ajuns campion la skandenberg după ani de antrenamente în podul casei”.
“Când pasiunea pentru sport e mare, nimic nu-ţi poate sta în cale. E valabil şi pentru un tânăr cu braţe de fier care şi-a transformat podul casei din Bistriţa în sală de forţă. A făcut cinci ani de arte marţiale. După care a renuntat, însă, la karate pentru skandenberg. O decizie foarte bună, pentru că rezultatele nu au întârziat să apară.
Tiberiu Ionuț Buta are 18 ani și locuiește în Mureșenii Bârgăului. La o vârstă așa de fragedă, impresionează deja prin forţă, pe care o folosește să facă performanță într-un sport care s-a dezvoltat în România în ultimii ani. Skandenberg-ul este pasiunea lui Ionuț, care, în trecut, a practicat fotbalul și artele marțiale”, se arată în reportajul de la Antena 1.
CELE MAI CITITE ȘTIRI
ULTIMELE COMENTARII
Șofer -Șincai
25.06.2026Cretinul ăsta mincinos nu dă prioritate autobuzului, el e șeful, de fapt un lacheu PSD de doi lei
la articolul Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”
Burduhos Ana valeria
24.06.2026Cum fac aplicatia
la articolul AQUABIS lansează aplicația mobilă pentru clienți. Facturile, plățile și transmiterea indexului, direct de pe telefon
Marceluș - Buzău
24.06.2026Mare ipocrit și impostor ești Ivane, taică ! Înafară să debitezi nimicuri, badoace goale de limbaj și să fabulezi cât cuprinde, ce îți mai place ție? Ce rușine că ești bistrițean !
la articolul Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”
Fagarasan Olimpiu
24.06.2026E lăudată inițiativa lor. Dar de ce tocmai în Apple app store direct in ios 18, de ce nu sin ios 16... 17.? Sa o folosească doar unii și alții nu? Mulțumesc
la articolul AQUABIS lansează aplicația mobilă pentru clienți. Facturile, plățile și transmiterea indexului, direct de pe telefon
COMENTARII