POVESTEA bistrițeanului umilit de service-urile auto din România. Și-a reparat mașina în Ungaria!
Un bistrițean acuză că Suzuki și service-urile sale autorizate nu i-au recunoscut defectul la motor și l-au tot amânat pentru a-i expira garanția, astfel încât să-și repare singur mașina contra cost. A reparat-o în Ungaria, iar apoi a dat în judecată dealerul auto și a câștigat în justiție de două ori. Acum încă se luptă pentru recunoașterea tuturor costurilor sale.
Procesul de predare-primire a mașinii a fost încheiat în 17 august 2015, iar în 28 august era deja înapoi cu jalba. Specialiștii firmei nu au detectat însă nicio problemă, iar reclamația a fost considerată neîntemeiată. Ulterior, acesta s-a mai deplasat și la alte service-uri autorizate Suzuki din țară: în 2016, 2017 și 2018. A fost inclusiv la Târgu Mureș. Apoi la un service din Bistrița, unde s-a prezentat de șase ori!
Citeşte întreaga ştire: Povestea românului care a trebuit să meargă în Ungaria ca să-și repare mașina, pentru că niciun service din România nu-i recunoștea defectul: „Mă simțeam umilit”
CELE MAI CITITE ȘTIRI
Un bărbat a murit într-un accident rutier
17.01.2025
ULTIMELE COMENTARII
Mihaela
14.01.2025Bună seara. Dacă as vrea sa ma angajez la leroy Merlin bistrita unde trebuie sa depun și eu un CV
la articolul Când se va deschide magazinul LEROY MERLIN la Bistriţa
Pop Marus
14.01.2025Pentru sarcina vreu un control
la articolul Dr. Marius Pop își începe activitatea la Clinica MARYMED din Bistrița, pe strada Someșului
lili van engelant
09.01.2025Îmi pare atât de rău că nu l -am cunoscut și acum e prea târziu. Te rog să scrii cartea.....
la articolul A încetat din viață Emil Hidoș, bistrițeanul închis de comuniști pentru că asculta muzică străină
Bravo
08.01.2025Bravo lui
la articolul Ce sumă de bani s-a câștigat la Loto, la o agenție din Beclean
COMENTARII