Polițiștii și jandarmii au oprit un chef la Colibița. S-au dat amenzi de 22.000 de lei
În ultimele 24 de ore, poliţiştii bistrițeni împreună cu jandarmi şi polițiști locali au desfăşurat acţiuni de verificare cu privire la respectarea măsurilor impuse în contextul stării de alertă. La aceste activităţi au participat 145 de efective. În cadrul acţiunilor, poliţiştii au verificat modul în care sunt respectate prevederile Lg 55/2020, privind unele măsuri pentru […]
În ultimele 24 de ore, poliţiştii bistrițeni împreună cu jandarmi şi polițiști locali au desfăşurat acţiuni de verificare cu privire la respectarea măsurilor impuse în contextul stării de alertă.
La aceste activităţi au participat 145 de efective.
În cadrul acţiunilor, poliţiştii au verificat modul în care sunt respectate prevederile Lg 55/2020, privind unele măsuri pentru prevenirea si combaterea efector pandemiei de Covid 19.
Astfel, în urma activităţilor desfăşurate, au fost verificate 69 de societăți comerciale, fiind legitimate totodata peste 1400 de persoane.
Pentru abaterile constatate au fost aplicate 81 de sancţiuni contravenţionale în valoare de 22.500 de lei.
În cursul nopţii trecute, efective din cadrul Inspectoratului Județean de Poliție Bistrița-Năsăud şi din cadrul Inspectoratului Județean de Jandarmi Bistrița-Năsăud au desfăşurat o acţiune în localitatea Colibița, pentru verificarea modului de respectare a măsurilor dispuse în contextul stării de alertă.
Astfel, forţele de ordine au intervenit la punctul de lucru al unui agent economic din Colibița, unde s-a constatat că se desfăşura un eveniment privat, în spaţiu închis, contrar prevederilor legale.
Având în vedere cele constatate, polițiștii și jandarmii au întrerupt evenimentul și au aplicat un număr de 46 de sancțiuni contravenționale, în cuantum de 22.000 de lei, pentru încălcare prevederilor Legii 55/2020, evenimentul respectiv fiind întrerupt.
CELE MAI CITITE ȘTIRI
ULTIMELE COMENTARII
Monica
28.06.2026Săsărmanca, mătușa crizată cu andrele pierdute de nervi aleasă, mult succes spre uitare definitivă hienelor PSD ! Felicitată de big zero impostorul Ivan, mori de râs
la articolul Monica Săsărman, aleasă în funcția de vicepreședinte OFSD la nivel național
Baias Simion
27.06.2026Bună ziua, sunt interesat pentru zona Beclean
la articolul Se fac angajări la Aquabis. Șase posturi disponibile
Class
27.06.2026Oare au avut autorizație de zbor cu drona??
la articolul Un traficant de droguri urmărit internațional a fost prins într-un apartament din Bistrița (VIDEO)
Monica Sasarmana
26.06.2026Se vede profesionalismul și echidistanța presei bistrițene hrănite cu bani PSD, Timp Online nu a suflat o vorbă de aventura imbecilă a acestui trepăduș PSD, la fel nici un comunicat al poliției sau Primăriei, sunt brusc orbi și surzi cu toții, dar las că vin alegeri...
la articolul Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”
COMENTARII