Poarta Transilvaniei. Sondaj de opinie pentru promovarea județului Bistrița-Năsăud

Este în desfășurare, primul sondaj de opinie realizat în cadrul strategiei brandului de județ- Poarta Transilvaniei. Participă și tu la dezvoltarea și promovarea județului Bistrița-Năsăud! Răspunde la primul sondaj de opinie realizat în cadrul strategiei brandului de județ – Poarta Transilvaniei. O inițiativă făcută din dorința de a dezvolta și promova județul, ÎMPREUNĂ! Dă click […]

Este în desfășurare, primul sondaj de opinie realizat în cadrul strategiei brandului de județ- Poarta Transilvaniei.

Participă și tu la dezvoltarea și promovarea județului Bistrița-Năsăud!

Răspunde la primul sondaj de opinie realizat în cadrul strategiei brandului de județ – Poarta Transilvaniei. O inițiativă făcută din dorința de a dezvolta și promova județul, ÎMPREUNĂ!

Dă click aici https://forms.gle/Ph6qXMJrTfBvbHWC7, pentru a răspunde!

 

CONTEXT. Brandul județului Bistrița-Năsăud – Poarta Transilvaniei a fost lansat în luna august.  „Județul Bistrița-Năsăud este primul județ cu „brand de județ”. Realizarea acestuia se referă la continuarea strategică a  dezvoltării,  conștientizarea a ceea ce este acum Bistrița-Năsăud, dar și o chemare a oamenilor de a construi viitorul acestui loc minunat, împreună. 

Dincolo de strategie, contează faptele, ceea ce reiese de pe urma implementării, respectiv continuarea investițiilor în toate domeniile, promovarea locurilor și oamenilor, consultarea constantă, cu privire la direcția în care o ia județul nostru. O strategie realizată cu gândul la viitor, ținând cont de prezent și de nevoile oamenilor. Bistrița-Năsăud este „acasă”, un loc de care putem să fim mândri, atât datorită istoriei, dar și a ceea ce este acum. Un județ unde să ne primim oaspeții, să-i chemăm pe cei dragi și să înțelegem că ține de fiecare în parte, felul în care e „acasă” la noi.” — Emil Radu Moldovan, Președintele Consiliului Județean Bistrița-Năsăud.

Cui se adresează brandul de județ?

Public țintă:

  • Principal – oamenii locului, cei ce locuiesc în Bistrița-Năsăud și cei care au plecat de aici, de acasă.

Rolul brandului de județ:

  • de conștientizare a dezvoltării și frumuseții locului, dar și a posibilităților ce există în prezent;
  • de chemare a oamenilor acasă, de construire a prezentului împreună, pentru un viitor de care copiii noștri să se bucure.
  • Secundar – oamenii care caută locuri în plină dezvoltare, unde vor să se relaxeze, să viziteze, dar și să investească.

Rolul brandului de județ:

  • de  dezvoltare a diferitelor sectoare economice;
  • de  dezvoltare a turismului prin crearea cererii de ofertă.

Etichetele acestui articol sunt bistrita,brand,poarta transilvaniei,turism

COMENTARII

B-

în 09.12.2020 ora 17:17:18 Balan Marius -Horea a scris:

Lasă un răspuns

O judet frumos trimis de CEL de SUS iata in ce hal te-au adus concetatenii mei dar si autoritatile habarniste si fara dragoste de tine. Doar din gura lucreaza ei de 30 de ani. Pana ce ma exprim eu pe aplicatia pusa de forma de autoritati ii trimit sa faca dracului ceva cu albiile Somesului, Sieului si Bistritei. In fapt noi cei din soc. civila ne-am spus parerile de sute de ori prin petitiile depuse de noi in peste 100 de randuri. Prietenul meu CRISTIAN TETCU -pres. ONG. Kilometru Albastru a aratat Prefectului Tintean intr-o sedinta scurta la CJ o aplicatie facuta de el pe GPS in care sunt prinse toate depozitele ilegale de gunoi din BN in numar de 400. Nu ati facut nimic, v-ati mirat de organizarea omului l-ati laudat si ati tacut ca rahatu in iarba.


CELE MAI CITITE ȘTIRI


ULTIMELE COMENTARII

Șofer -Șincai

25.06.2026

Cretinul ăsta mincinos nu dă prioritate autobuzului, el e șeful, de fapt un lacheu PSD de doi lei

Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”

Marceluș - Buzău

24.06.2026

Mare ipocrit și impostor ești Ivane, taică ! Înafară să debitezi nimicuri, badoace goale de limbaj și să fabulezi cât cuprinde, ce îți mai place ție? Ce rușine că ești bistrițean !

Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”

Fagarasan Olimpiu

24.06.2026

E lăudată inițiativa lor. Dar de ce tocmai în Apple app store direct in ios 18, de ce nu sin ios 16... 17.? Sa o folosească doar unii și alții nu? Mulțumesc

AQUABIS lansează aplicația mobilă pentru clienți. Facturile, plățile și transmiterea indexului, direct de pe telefon

Acest site folosește cookies

Alegeți care tipuri de cookies să fie utilizate; site-ul folosește cookies pentru a examina traficul și activitățile utilizatorilor de pe acest web-site, pentru marketing și pentru a oferi funcționalitate de tip social media. Citește mai multe despre cookie-uri

Necesare
Funcționalitate
Analiză
Marketing